Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
Яцевський Ярослав

З Днем студента!

Студент - звучить гордо!

25-го січня студентська родина Університету культури відзначає День студента – свято, що зближує та об’єднує, символізує юність, красу, романтику.

Це час найсміливіших експериментів – у навчанні, зовнішності, поведінці. І, звичайно, в майбутньому ми будемо пригадувати не так саме навчання, як перші серйозні «кроки дорослості» – студентський роман, випробування дружби, подорожі, веселі посиденьки й кумедні випадки з життя.

Ми зібрали добірку цікавих і просто кумедних фактів про студентів, веселі традиції студентського життя та деякі ритуали, які вже не одне десятиліття використовуються по всьому світу.

А перед цим давайте згадаємо, як це свято з’явилося.

Багато людей відзначають свято у Тетянин день 25 січня, адже Свята Тетяна – давня покровителька студентів. Молодь відзначає цю професійну подію із 18 століття.

1. У Стародавньому Римі і Середньовіччі словом «студент» називали працюючого, старанного, який прагне і ретельно займається. Саме таким поняттям охарактеризував себе сам Овідій, який приїхав до Афін, щоб гризти непідйомний граніт – науку.

2. Світ студентської фантазії, як ми знаємо, неосяжний. Так, у Польщі в ніч перед врученням диплома одягаються в безглуздий одяг статуї фехтувальника, що стоїть перед Вроцлавським університетом. Вбрання хоч і не від кутюр, але охочих подивитися чимало.

3. У США за студентськими традиціями найоригінальнішим є Гарвард. Театралізоване шоу під назвою Hasty Pudding Theatricals є чи не наймасштабнішим з усіх. Найяскравішим моментом у святкуванні Дня студентів в Гарварді є костюмований парад, в якому і чоловічі і жіночі ролі грають чоловіки.

4. У знаменитому університеті Прінстона в США студенти пишуть свої письмові іспити без викладачів в аудиторії. Вся річ у прийнятому в університеті «Кодексі чесності» — традиційній урочистій клятві, яку зобов'язані дати всі без винятку першокурсники. У клятві студенти обіцяють не списувати на іспитах.

5. В Шотландському університеті Сент-Ендрюс кілька десятків років тому першокурсники купували своїм старшим товаришам фунт ізюму. А «жаднюг» купали в фонтані, який є на території університету. Зараз же традиція трохи видозмінилася – замість родзинок прийнято дарувати пляшку ігристого, а тих, хто забув чи пошкодував коштів – вночі поливають піною для гоління.

6. Студенти здатні на дивовижні вчинки, Іноді – через свою неуважність. Ось, наприклад, математик Джордж Данциг, запізнившись на заняття до університету, прийняв рівняння на дошці за домашнє завдання. Для розв’язання йому знадобилося кілька днів. Потім з'ясувалося, що він впорався з двома «нерозв'язними» завданнями зі статистики, які були не по зубах ученим, які вже відбулися. Данциг просто не знав, що у них немає рішення – і знайшов його у вільний час.

Тож зі святом, дорогі студенти! Нехай освіта, здобута у стінах нашого університету, дасть вам заряд позитивної енергії, навчить залишатися стійкими у вирішенні будь-яких проблем, відчинить двері у нове життя та подарує вірних друзів. Не сумніваємось – ваші знання будуть затребувані, а молодість та талант гарантують вам чудове майбутнє! Ми пишаємось вами! Бажаємо успіхів, здоров'я, щастя та нових звершень!

До речі, в попередній статті ЗНО-ДЕНЬ. Англійська мова: як написати твір на 14 балів? (knukim.edu.ua)

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2022 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.