Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
Яцевський Ярослав

Нові технології чи традиційна журналістика?

Згідно з твердженням відомого американського винахідника Ілона Маска, штучний інтелект становить загрозу для журналістики майбутнього.

Люди переконані, що механізація друкованого слова позбавить журналістів можливості взаємодії з суспільством.

Можна також припустити, що дрони, віртуальна чи додаткова реальності, ймовірно, будуть причиною нових збоїв у системах інформаційних організацій у найближчі роки.

Одна з великих проблем, з якими мають справу медіа-організації, полягає в тому, що новітні технології, що впливають на майбутнє новин, знаходяться поза їхнім контролем.

Згідно з результатами дослідження The Future Today Institute, вже існує близько 75 технологічних тенденцій, які мають значний вплив на журналістику сьогодення:

• безпілотні літальні апарати, носії;
  • 360-градусне відео;
  • віртуальна реальність;
  • перевірка фактів у реальному часі.

Деякі з цих нових технологій – здатні інтерпретувати візуальні дані, розробляти алгоритми для написання або інтерпретації новин, а також збирати та аналізувати зростаючі обсяги даних – дозволять журналістам робити багатші, глибші репортажі, перевірку фактів і редагування.

Однак далеко не всі працівники медіа радісно вітають нові ідеї та зміни.

"Технології не врятують ЗМІ", – каже екс-генеральний директор Guardian Media Group Ендрю Міллер. "Нові технології – фантастичні, з фантастичними можливостями, але тільки 30% наших доходів надходять з цифрового формату преси. Отже, сказати, що ми можемо підтримувати цей бізнес протягом тривалого часу буде дуже, дуже важко."

Таку радикальну позицію не розділяє головний директор компанії Pusher Сільвен Джуліані. На його думку, засоби масової інформації повинні максимально використовувати новітні технології, не ігноруючи прогресивні тенденції на ринку інформації.

Безперечно, відмова від застарілих, традиційних методів висвітлення інформації – це завжди виклик, утім сучасні технології відкриють журналістам незнанні світи, якщо вони опанують усі тонкощі нових систем та інструментів, а також навчаться застосовувати здобуті знання для розвитку світової журналістики.

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.