Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(096) 824 3154
Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Навіщо вам PR в епоху інтернету?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У мережі діють ті ж закони, що і в офлайні.

Вам потрібно створювати "правильний" образ своєї компанії в очах цільової аудиторії.

Потрібно працювати з поняттями і переконаннями людей щодо компанії, її продукції або послуг. Також швидко реагувати на критику і блокувати нападки опонентів. Всі ці завдання з офлайна перейшли в онлайн.

Особливості онлайн-середовища впливають і на інструменти піару в інтернеті. Через популярність веб-технологій PR в інтернеті має вибуховий ефект. У цій статті розповімо про те, як «зв’язок з громадськістю» проходить на соціальних ресурсах і які методи для правильного позиціонування потрібно використовувати.

Основні методи мережевого PR: SERM, вірусний маркетинг (сарафанне радіо), блогінг, SMO і SMM.

1. SMO – це адаптація під соцмережі. Цей пункт повинен стати першим номером у вашому списку завдань, адже аудиторія соціальних мереж з кожним днем тільки зростає. Сторінки брендів в Facebook, Instagram і на інших подібних платформах – це маленькі чи великі ЗМІ зі своєю читацькою аудиторією.

Головні моменти SMO-оптимізації:

 • Цікавий, грамотний контент на головному сайті і у всіх каналах маркетингу: в блогах і розсилці, на безкоштовних і платних зовнішніх ресурсах. Якщо люди зацікавляться статтею, то затримаються на сторінці довше, запам’ятають ресурс і компанію.
 • Контент повинен бути доступним для легкого «розшарювання» в будь-яку з найпопулярніших соцмереж. Щоб людям частіше хотілося це робити, потрібно розмістити поруч з контентом потрібні кнопки.
 • SMO допоможе залучити користувача в співтовариство свого бренду. Тому на головному ресурсі компанії розміщуємо посилання на мережеві акаунти (з красивими аватарками і достатньою кількістю передплатників).
 • SMM, тобто маркетинг в соціальних медіа – це продовження стратегії SMO. Застосовуючи методи SMM, майбутніх клієнтів залучають на сторінки бренду в соціальних мережах, створюючи цікавий і корисний контент, а також запускаючи залучають інтерактивні акції, конкурси і т.д.

2. Блогінг. Цікавий контент – це основа всіх мережевих методів піару. Багато власників бізнесу думають, що відвідувачі сайту ніколи не заходять в розділ «Наші статті». Насправді, блог може стати важливою частиною стратегії піар-кампанії: потенційні клієнти шукають інформацію, вбиваючи в пошуковик ключові запити. І чим більше цих ключів буде в статтях блогу, тим частіше клієнти будуть приходити на ваш сайт.

Ефективність методу можна буде оцінити за кількістю переглядів, лайків, коментарів та розшарювання – ці моменти допоможуть зрозуміти, про що ще хоче дізнатися клієнт і створювати цікаві для нього статті. Щоб люди частіше ставали клієнтами, потрібно помістити на сторінку лайтбокс, пропозиції у вигляді slide-in, СТА ставимо вище лінії згину і не забуваємо переглядати теплові карти відвідувань.

3. Вірусний маркетинг. Часто експерти відповідають на питання, що таке PR, одним ємним і старим як світ словосполученням – «сарафанне радіо».

«Вірусний» маркетинг – це ідея, яка сподобається і блискавично «заразить» величезну аудиторію. Люди самі поширюватимуть таку інформацію в соціальних мережах. Щоб створити вірусну кампанію, потрібно:

 • Створити позитивний контент, акцентуючи на сильних сторонах предмета або поняття.
 • Інформація повинна бути орієнтована на яскравий відгук у аудиторії.
 • Послання повинно бути корисним і практичним.

4. SERM. Нарешті ми підійшли до піар-образу в мережі. Іноді компанії замовляють фальшиві позитивні відгуки про себе і негативні про конкурентів. «Білі» методи – набагато дієвіше, адже краще розмістити в Лендінзі або листах для розсилки блок зі справжніми відгуками про себе – як позитивними, так і помірно-негативними. Адже наявність різних відгуків послужить доказом, що фірма не замилює очі. Користувач розуміє, що помилки бувають у всіх, а «цукровим» відгуками не повірить.

Чим чесніші інструменти піару в мережі – тим більше довготривалим буде ефект!

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

 • Лисинюк Марина Віталіївна
  (098) 341 49 30
 • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
  (096) 824 31 54
© 2021 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search