Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(096) 824 3154
Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Бути журналістом!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Пол Джонсон писав: «Коли помирає преса, то на черзі - демократія».

Справді, засоби масової інформації стоять на захисті свободи слова та прав людини. Саме тому їхніх представників вважають четвертою владою. Якщо Ви вирішили стати журналістом, будьте певні - ця робота не має нічого спільного зі спокоєм, домашнім затишком та щасливим безтурботним життям.

Запам’ятайте раз і назавжди: бути журналістом - означає поєднувати у собі всі професії, чесноти та риси характеру. Репортер, редактор чи позаштатний кореспондент однаково повинні знати відповіді на всі питання. А коли спитаєте: “Чому саме я?” завжди почуєте: “Ти ж журналіст!”. Не можливо працювати у ЗМІ, якщо у Вас немає відчуття справедливості, патріотизму, терпіння, любові до ближнього…

Журналіст, який є людиною з великої літери, - улюбленець аудиторії, а це відображається і на його рейтингу, і на зарплаті. Представник цієї професії – такий собі хамелеон, який у різних ситуаціях знаходить правильний підхід. У пошуках інформації йому потрібно бути жорстоким, не втрачаючи при цьому доброти. Власне, бути журналістом означає вміти володіти своїми емоціями. Наприклад,під час інтерв’ю усміхатись людині і зберігати спокій, навіть якщо хочеться розтрощити об її голову стілець.

Журналіст працює 48 годин на добу, попри те, що день має 24 години. Адже за цей час йому потрібно подати максимум якісних матеріалів,
побувати на цікавих заходах(навіть, якщо вони всі відбуваються у один час), записати як мінімум одне інтерв’ю, не забути купити нову книгу, провести час із сім’єю, відвівати батьків… Цей список можна продовжити, але істина залишається однією: міцний сон і журналістика – речі сумісні тільки коли у Вас вихідний, відпустка або Ви прикидаєтеся хворим.

Бути журналістом також означає нести відповідальність за свої слова. Не важливо, чи вони були сказані 10 років тому, чи написані у facebook вчора. Часто буває, що слова журналіста можуть змінити долю людини. Наприклад, дружина пожежника, якого в новинах назвали винним у загибелі команди, вчинила самогубство, а сини жили із жагою помсти. І хоча пізніше з’ясувалось, що він не винен, життя жінки не повернеш. Таким чином, ми з’ясували ще й те, що журналіст зобов’язаний оперувати фактами, а не власними здогадками.

Журналісти діляться на два типи: напівбожевільні репортери, які цілими днями сидять у редакції і роблять матеріали, та журналісти, які надають перевагу поєднанню особистого життя та професії. Звісно, усе варто робити за покликанням, бо не кожен може пожертвувати радощами життя заради роботи, але не кожному буде достатньо вже досягнутих вершин. Проте який би Ви не обрали шлях, пам’ятайте слова Джорджа Веста: «Журналіст – це людина, яка має талант щодня заповнювати порожнечу».

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

  • Лисинюк Марина Віталіївна
    (098) 341 49 30
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
    (096) 824 31 54
© 2021 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search