Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
Яцевський Ярослав

Як навчитися швидко писати статті?

У кожного копірайтера є своя межа продуктивності. Хтось може написати до 15 тисяч знаків в день, а хтось видихається вже на трьох тисячах. Взагалі, можна залишитися на цьому рівні і зосередиться на якості. Але як бути, якщо хочеться більшого?

Чого точно не потрібно робити, так це збільшувати обсяг за рахунок безсонних ночей і добових марафонів. Повірте, нічим крім нервового виснаження це не закінчиться. Також не варто перетворювати благородну працю письменника в метушливий поспіх, інакше замість тексту буде виходити нечитаний сумбур.\

На щастя, у копірайтерів є способи писати статті швидше і при цьому не знижувати якість. Більш того, ці методи допоможуть менше втомлюватися, не витрачати час на рутину і повністю зосередитися на творчості.

5 прийомів, що прискорюють роботу копірайтера:

Сліпий метод друку
По-іншому він називається «десятипальцевий метод набору», а суть його в тому, щоб друкувати, не дивлячись, на клавіатуру. Користуючись цією технікою копірайтери набирають текст зі швидкістю 200-300 знаків в хвилину, а деякі умільці розганяються навіть до 600. Крім високої швидкості, є й інший приємний бонус: ми дивимося на екран, а не на клавіатуру, тому відразу бачимо всі помилки.

Для навчання сліпому методу використовуються спеціальні програми-тренажери: «Соло на клавіатурі», «Стаміна» і ще сотні додатків і онлайн-сервісів на будь-який смак. На освоєння техніки йде від двох тижнів до двох місяців, в залежності від завзяття та наявності вільного часу. Що ж стосується практики, то у копірайтерів з нею проблем не буває.

Швидкий доступ
Швидкий доступ (hot keys) - це поєднання клавіш для швидкого виконання операцій. Наприклад, якщо ви натиснете одночасно CTRL і C, то скопіюєте виділений текст. А якщо CTRL і V, то вставите його в потрібне місце. Втім, ці комбінації знають майже всі.

Але гарячі клавіші стануть у пригоді не тільки для того, щоб робити «копіпаст». З їх допомогою можна швидко запускати програми, згортати вікна, відкривати закладки браузера, форматувати текст і навіть вимикати комп'ютер. Вони економлять дорогоцінні секунди, які ми втрачаємо, коли постійно хапаємося за мишу і колупаємося в меню. Використання гарячих клавіш - головний навик для професійної роботи з комп'ютером.

Як їх впізнати? По-перше, в сучасних програмах гарячі клавіші вказують навпроти кожного пункту меню або у підказках. По-друге, в довідці їм зазвичай відводять цілий розділ.

Не забувайте і про окреме сімейство комбінацій з клавішею ALT, які допомагають звернутися до будь-якого пункту меню. Наприклад, можна згорнути вікно програми, якщо утримуючи ALT, по порядку натиснути «пробіл» та «с» (в українській розкладці).

Макроси
Макроси - це запис послідовності команд, яку можна відтворювати знову і знову. Вони допомагають одним махом перейменувати сотні файлів, замінити у всій статті дефіси на тире, видалити з тексту непотрібні символи і навіть опублікувати замітку в блозі. Якщо вам регулярно доводиться виконувати якусь нудну рутинну операцію, то просто запишіть макрос і забудьте про неї, як про страшний сон.

Створення призначених для користувача макросів підтримують популярні текстові редактори Microsoft Word і OpenOffice Writer. За допомогою спеціальних плагінів (на кшталт iMacros) можна записувати послідовності команд і для браузерів. А для роботи з файлами, папками та програмами є MouseRobot, Easy Macro Recorder і купа інших додатків.

Автозаміна
Автозаміна - це коли текстовий редактор по ходу справи змінює написані слова на інші.

Як це працює? Припустимо, вам потрібно в статті постійно писати «екзистенціалізм» (не дай бог, звичайно). Щоб не плутатися в кнопках і заощадити час, додайте його в автозаміну. Після цього ви можете писати просто «ек», а розумниця-Word сам підставить замість нього потрібне слово.
Щоб відредагувати словник автозаміни, зайдіть в настройки текстового редактора.

Примітка
Деякі фанати цього методу налаштовують по кілька тисяч слів. Але сильно захоплюватися не варто, інакше при зміні комп'ютера ви будете почувати себе дуже незатишно.
Шаблони

Згодом теми наших статей починають повторюватися. Знову і знову доводиться писати огляди телефонів, рецепти супів або опису курортних готелів.
Щоб кожен раз не думати над структурою тексту і не винаходити заново велосипед - зберігайте плани статей. Природно, вони повинні бути продуманими і враховують інтереси аудиторії.

Незабаром у вас з'явиться колекція шаблонів на всі випадки життя. Коли знову доведеться писати статтю на знайому тему, досить буде витягнути з архіву вже готовий план, обтрусити з нього пил і просто зібрати під нього інформацію.
logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.