ТОП-4 методики тайм-менеджменту

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Традиційно факультет зв’язків з громадськістю та журналістики підготував для тебе 4 крутих лайфхаки по тайм-менеджменту.

«Знайдений час»

Автором цієї методики став тренер з продуктивності - Джейсон Вомак. Сенс методики полягає в максимальному використанні часу, який неочікувано з’являється: наприклад, коли чекаєш на зустріч або стоїш черзі.

Зазвичай у такі хвилини ми не можемо займатися чимось дійсно важливим. Але на те, щоб виконати дрібні поточні завдання, сил вистачить.

1. Склади список із 10-15 дрібних справ: почистити електронну пошту, прочитати цікавий текст, послухатиновини.
  2. Підготуй усе необхідне для виконання: завантаж текст чи фото на телефон, збережи посилання на той, чи інший ресур.
  3. Берися за виконання справ, як тільки з’явиться незапланований вільний час.
  4. Періодично доповнюй список.

Формула 10-3-2-1-0

Популяризатором цієї формули є Крейг Баллантайн. Вона допоможе впорядкувати день, вчасно позбутися речей, які сповільнюють виконання завдань, підвищить продуктивність. Що означають цифри 10, 3, 2, 1, 0?

• 10– за 10 годин до сну не вживай кофеїну. Саме стільки часу потрібно, щоб позбутися ефекту бадьорості, який він дарує.
  • 3– за 3 години до сну не вживай їжі та алкоголю. Так ти краще спатимеш і позбудешся печії.
  • 0– за 2 години до сну – жодної роботи. Ти зробив усе, що міг. Тепер дай собі відпочити, нехай мозок теж почне готуватися до сну.
  • 1– за 1 годину до сну відмовся від мобільного та комп’ютера. Світло екранів електронних пристроїв погіршує сон. Нехай мозок та очі розслабляться.
  • 0– ніколи не переводь свій будильник зранку. Якщо ти вже взяв його до рук, то прокинувся. Почни день вчасто й встигни все, що запланував.

Правило 1-3-5

Щоб встигати більше й доводити справи до кінця, відмовся від виконання кількох справ одночасно. Обери до прикладу 9 завдань, які обов’язково завершиш протягом дня. Якщо складно ж це зробити, допоможе тобі правило 1-3-5.

• 1 – надважливе завдання.Воно вимагає максимальної концентрації та наполегливості. Його не можна відкладати.
  • 3 – другорядні завдання.Вони не настільки термінові й важливі як перше, але можуть з нього випливати.
  • 5 – поточні завдання.Це ті завдання, які потрібно виконувати щодня. Зазвичай вони не вимагають серйозної зосередженості.

«Швейцарський сир»

Засновником такої методики став фахівець з тайм-менеджменту - Алан Лакейн. Вона ідеально підходить для великих завдань, коли важко визначити чіткі кроки для їх виконання.

• Уяви, що завдання – це швейцарський сир. Але він без дірочок, тому ти повинен їх зробити. Цим можна займатися в хаотичній послідовності, тому спершу зроби найлегший крок: наприклад, запиши ідеї, які виникають при думці про справу.
  • За першим кроком обов’язково йде другий. Після того, як запишеш ідеї, зможеш обрати одну, яка й стане продовженням справи.
  • Кожен наступний крок буде продовженням попереднього. Щоб не заплутатися, варто намалювати своє завдання – можна й у формі сиру. Вписуй у малюнок уже виконані кроки: так з’являтимуться ідеї для наступних.

Отож, ФЗГіЖ бажає тобі сміливо крокувати до мрії та користуватися цими лайфхаками.

Дорошкевич Максим, ПР–17, 2 курс.

© 2018 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.