Осаула Вадим Олександрович
Яцевський Ярослав

Поради для створення якісного інтерв’ю!

Вступивши на шлях журналіста, потрібно розуміти що ця професія вимагає неабияких знань і досвіду, всебічного розвитку у всіх сферах життя.

Існують різні жанри журналістики.
Інтерв'юер - особа, що проводить інтерв'ю. Він представляє суспільно вагому новину у вигляді відповідей особи на запитання журналіста. Говорячи  про інтерв’ю ми зовсім не замислюємося над важливістю вмінь правильно сформулювати  думку, знаходити шляхи у отриманні унікальної інформації, задля  створення цікавого, унікального сюжету.

Ось топ 5 постулатів, які допоможуть тобі отримати цінну інформацію під час інтерв’ю:

1. Обрання місця для інтерв’ю.

Краще за все надати співрозмовнику можливість вибрати місце розмови самому. У своєму офісі чи у залі для курців, якщо він палить. Тоді він почуватиметься впевненіше і розкаже більше, ніж у вашому офісі.

1. Створи приємну атмосферу для опонента використовуючи три емоційні точки опори: симпатія, довіра та інтерес.

Симпатія – головна зброя усмішка! Посміхайся, так опонент налаштується на позитивний лад.

Довіра- чесна, щира розмова. Коли відкриваєшся людині, то і людина відкриється вам. Це надає можливість отримати більше унікальної, особистої інформації з уст оповідача.

Інтерес – зацікавленість у розмові. Ставьте відкриті запитання, покажіть що ви дійсно зацікавлені життям вашого співбесідника, адже кожному приємно розповідати коли їх слухають.

1. Підготовся до «війни» заздалегідь.

Прочитайте все, що знайдете про вашого інтерв’юйованого, наприклад знайдіть його сторінку в соцмережі. Це допоможе дізнатися про людину трохи більше, ніж лише ім’я та прізвище.

Ще один спосіб – «прогуглити».Можливо, вдасться натрапити на попередні статті про людину, звідки можна дізнатися багато нового. Якщо особа публічна, легко знайти також інформацію з «Вікіпедії.

1. Сформулюй питання.

Журналісту-початківцю важливо намагатися не повторювати питання з уже надрукованих бесід із ним. Попередньо зорієнтувати себе в запитаннях. Не ставте опоненту банальні питання типу «які ваші творчі плани на майбутнє». Тримайтеся конкретики і  формулюйте питання так, щоб отримати на виході свіжу думку.

1. Ти не в клітці.

Не хвилюйся. Інтерв’ю це не пастка. Якщо ти бажаєш отримати цінну інформацію, намагайся уникнути цього стану, адже це може збити с пантелику не тільки тебе, а й співрозмовника. Тримайся впевнено при будь- якій ситуації аби показати, що ти відповідально підходиш до своєї справи.

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.