Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(067) 314 59 18
Осаула Вадим Олександрович
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

«Бедлам»: це коли в конвульсіях лірика

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У межах літературного клубу «#галаСлово» Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулася презентація збірки поезій «Бедлам» молодої української поетеси, члена Національної спілки письменників України, кандидата наук із соціальних комунікацій, старшого викладача Кафедри PR і журналістики Факультету зв’язків із громадськістю і журналістики – Алли Миколаєнко.

Варто зазначити, що це вже третє видання авторки, яке побачило світ. Із під мистецького пера поетеси вийшли «Корекція зору» і «Наперсток для відьми».

Презентації Алли Миколаєнко – це завжди неповторний перфоманс із поєднанням музики, графіки та почуттів. Але про це трохи пізніше.

Почнемо з назви, «Бедлам» – це не розгардіяш і не хаос, як можна подумати. Історія збірки «Бедлам» пов’язана з однойменною лікарнею для психічно хворих у Лондоні, що «прославилася» своїм жорстоким ставленням до пацієнтів. Навіть розділи у книзі іменуються «палатами», в яких ви знайдете багато душевних історій та переживань.

Окрім чудових проникливих поезій, у виданні є безліч ілюстрацій, намальованих талановитою студенткою Факультету зв’язків із громадськістю і журналістики Олександрою Кусковець. Чого тільки вартують масивні синьо-фіолетові двері на обкладинці, котрі, за словами поетеси, символізують вихід із проблем і складних ситуацій.

Літераторка прочитала декілька віршів із різних «палат» під музичний супровід магістранта Університету культури Романа Крохмаля. Хлопець награвав ліричні мелодії на гітарі, вловлюючи та передаючи настрій текстів.

Після цього Алла Миколаєнко зазначила: «Поети не вміють читати власну поезію, але вміють правильно розставляти акценти – це захоплює слухачів».

Завідувач сектора методичної роботи науково-методичного відділу Наукової бібліотеки КНУКіМ Олена Скаченко зауважила, що про поезію, як і про кохання, можна говорити безкінечно, бо «для когось це – самовираження, а для когось – зброя». Висловивши думку, вона запитала в авторки, що поезія значить для неї.

«Особисто для мене, вірші – словесний спосіб показати зріз світу, власне бачення його. Саме це відображає будь-яка з моїх книжок. Я часто поєдную поезію з музикою, адже таке «шарування» дає змогу об’ємніше відобразити сенс», – відповіла поетка.

Та не музикою єдиною. Алла показала присутнім свої відеопоезії – новий жанр у літературі, що стрімко здобув чимало прихильників.

Сама ж поетеса закцентувала на тому, що сучасні автори повинні створювати такий формат і викладати його в соціальні мережі, зокрема в YouTube, якщо хочуть донести свою творчість людям і бути пізнаваними.

До того ж, усім присутнім на заході було цікаво почути вірш, який поклав початок створенню нової збірки:

«це коли в конвульсіях лірика

а з дому винесли

і сміття і мозок

це переїзди з місця на місце

меблі такі жалюгідні на вулиці

наче бездомні сироти

це коли так багато сирого і сірого

що простіше провалитися

ніж відшукати себе серед речей

і дослухати те що ти несеш…»

Далі літераторка розповіла, що натхнення писати приходить до неї в ідеальній тиші або в галасливій обстановці, наприклад у метро, – в такі моменти легко абстрагуватися та ловити свої думки.

На завершення презентації влаштували автограф- та фотосесію, а також кожен отримав передбачення на майбутнє – рядки з віршів авторки збірки «Бедлам».

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

  • Лисинюк Марина Віталіївна
    (098) 341 49 30
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
    (096) 824 31 54
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search