Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(067) 314 59 18
Осаула Вадим Олександрович
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Концепція особистого лідерства

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Знайти золоту середину між адекватною самодисципліною і самонасиллям може бути складно. І ще важче - виробити цю самодисципліну і перестати ставитися до себе і свого життя поблажливо. Вирішити ці складності допоможе «особисте лідерство».

У чому суть концепції особистого лідерства?

Основна ідея полягає в тому, щоб старатися стати керівником для самого себе. Не батьком, не жорстким начальником або навіженим диктатором, а саме лідером. Людиною, яка зацікавлена в тому, щоб її команда - в даному випадку з однієї особи - рухалася вперед, досягала цілей і при цьому відчувала себе комфортно.

Ось кілька якостей, які визначають грамотного лідера:

 • Він знає про сильні і слабкі сторони своєї команди і враховує їх у роботі над проектами і при розподілі обов'язків.
 • Він не критикує і не лає, а дає повноцінний зворотний зв'язок.
 • Він вміє чітко і зрозуміло ставити завдання і відстежувати прогрес.
 • Він знає, як важлива для команди підтримка і увага до її емоційного стану.
 • Він мислить стратегічно, ставить цілі і вибудовує роботу так, щоб команда їх досягала.
 • Він знає, як розподіляти навантаження, і вміє підтримувати людей.

Суть особистого лідерства - навчитися взаємодіяти з самим собою приблизно так само, як хороший керівник взаємодіє зі своєю командою.

Як практикувати особисте лідерство?

1.Уявіть ідеального керівника

Подумайте, яким лідером ви хотіли б бути і що взагалі розумієте під поняттям лідерства. Це добре, якщо у вас є перед очима приклад такої людини. Це може бути ваш начальник, викладач або просто знайомий. Згадайте, як він поводився в різних ситуаціях. Подумайте, які якості допомагали йому успішно керувати командою. Може, він умів вчасно підбадьорити, дуже докладно і зрозуміло пояснював завдання або у нього просто було чудове почуття гумору.

Випишіть якості на листок паперу і запитайте себе, якими з них ви вже володієте, а які варто розвинути. Вони стануть в нагоді вам, навіть якщо ви не управлінець і в вашому підпорядкуванні тільки одна людина - ви самі. До того ж, якщо ви краще уявите собі, до чого прагнути, досягти цього буде простіше.

2. Визначте свої сильні і слабкі сторони

Примушувати себе робити те, до чого немає ні здібностей, ні бажання, - неконструктивно. Краще проявити гнучкість і подумати, як ефективно використовувати свої переваги, а недоліки зробити не такими руйнівними. Скажімо, ви дуже вдумливий і терплячий, але комунікація - ваша слабка сторона. Мучити себе роботою, яка повністю складається зі спілкування і залежить від того, наскільки добре ви ладите з іншими, нерозумно. Навіть в рамках однієї професійної сфери логічніше вибрати заняття, яке пов'язане з документами, аналітикою, дослідженнями або творчістю.

 3.Визначте, до чого ви прагнете

Необов'язково розписувати довгострокові цілі на 10 років вперед, хоча, якщо вони у вас є, це круто. Але важливо усвідомлювати, до чого ви прагнете хоча б у короткостроковій перспективі. Це допоможе зрозуміти, де варто себе обмежити, а де, навпаки, відпустити. Скажімо, у вас є вибір: відкласти частину грошей або витратити якусь суму на комп'ютерну гру, новий гаджет, кілька коробок з піцою. Якщо ваша мета - накопичити на відпустку, машину або перший внесок на житло, то логічно буде нагадати собі про це і подумати над бюджетним способом себе потішити. Якщо ви, навпаки, ні на що не збираєте, а хочете, наприклад, від душі розслабитися у вихідні та йти на роботу з новими силами - можна себе і не обмежувати.

4. Спілкуйтеся з самим собою шанобливо

Одна з серйозних помилок, яку ми здійснюємо на шляху до підвищення продуктивності, - це схильність себе лаяти, звинувачувати і знецінювати. Пропустив тренування? Слабодуха ганчірка. Не зміг знайти роботу з високою зарплатою? Жалюгідний невдаха. Не виходить встигнути все, що запланував? Прокрастинатор.

Все це - частина негативного внутрішнього діалогу і самознецінення, і такий підхід тільки засмучує, але ніяк не мотивує. Якщо вже мова йде про те, щоб стати власним лідером, то і спілкуватися з собою краще не як тиран, а як керівник, який хоче розібратися в проблемі.

 

Запитайте себе, чому ви, на ваш погляд, докладаєте недостатньо зусиль, подумайте, як ви можете змінити завдання, щоб виконати його було простіше. Робіть все це ввічливо, без образ. Якщо хочете стати продуктивнішими і усвідомленішими, будьте для себе не жорстким диктатором, а турботливим керівником.

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

 • Лисинюк Марина Віталіївна
  (098) 341 49 30
 • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
  (096) 824 31 54
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search