Осаула Вадим Олександрович
Яцевський Ярослав

6 найвпливовіших журналістів в історії США

Журналістика у Сполучених Штатах має довгу та цікаві історію. Легендарні традиції, які формувались роками та тисячами публіцистами. Ще до дня становлення США як країни дана професія процвітала у всіх своїх проявах. Починаючи з перших публікацій у 1690 році і продовжуючи і донині як через мовлення так і через Інтернет.

Журналіст завжди мали певний вплив, але деякі прізвища закарбувалися в пам’яті саме через свою унікальність.

Друковані ЗМІ

Не зважаючи на те, що газети нині переживають період спаду, журналісти друкованих видань посідали важливе місце в історії. Багато з них наразі переходять у інтернет-площину, а журналісти доповнюють свої колонки веденням блогів.

Бенджамін Франклін: Ми знаємо, що Бенджамін Франклін був багатосторонньою людиною. Проте більшість людей і не знає про те, що винахідник та батько-засновник був також і журналістом. Його ThePennsylvaniaGazette почала випускатися 1730-х, й Франклін використовував її для розповсюдження своїх ідей та впливу на народні маси, що призвело до Американської революції.

Джозеф Пулітцер: Цей чоловік настільки відомий, що його ім'ям названа премія за найкращий вклад у журналістику. Місією для Пулітцера стало відкрити очі суспільства на життя американських товстосумів та лицемірства політиків.

Гелен Томас: Ця жінка – перша леді друкованої журналістики. Гелен Томас – досвідчений журналіст найкращого зразка, працювала репортером у Білому домі з 1961 року. Вона була відомою за нещадні питання та своє вміння сягнути самої суті.

Телебачення та радіо

Телебачення та радіо змінили вигляд журналістики. Існує багато журналістів мовленнєвих ЗМІ, що вплинули на журналістику, та навіть увесь світ.
Андерсон Купер: Вперше з’явившись як репортер CNN під час урагану Катріна, зараз Андерсон Купер відомий як найбільш впливовий журналіст. Проводячи своє шоу в Нью-Йорку, він позаяк часто подорожує, щоб повідомити про останні новини. Його «пересічність» разом із класичною привабливістю складають його потужний актив як журналіста.

Едвард Р. Марроу: Найбільш видатною особою у теле- та радіожурналістиці США є Едвард Р. Марроу. Він розвинув багато технік збору новин для радіомовлення. Його чесність та готовність йти проти влади означили його кар’єру. Він вплинув на громадську думку та навіть політику, викриваючи зловживання владою в уряді.

Барбара Уолтерс: Однією із найвпливовіших ведучих є Барбара Уолтерс. Вона була першою жінкою, що стала успішною ведучою на телебаченні. Вона розпочинала як дослідник та письменник, а згодом стала інтерв’юером та одним із відомих обличь на телебаченні.

Ці персони стали гордістю для Америки. А також справжніми кумирами та прикладом для мільйонів журналістів з усього світу.

Бондар Олександра

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.