Осаула Вадим Олександрович
Яцевський Ярослав

Як запам'ятовувати дати?

Запам'ятовувати дати та події з історії дуже складно. Якщо їх не знати - отримати гарні результати іспиту неможливо. Саме з цієї причини ЗНО з історії - одне з найскладніших випробувань для абітурієнтів. Але чимало учнів складає іспит на 180+, тому вивчити все це реально. Ось ФЗГіЖ підготував для вас декілька порад:

СЛУХАТИ - СПОСІБ №1
Існує такий розподіл: аудіали і візуали. Перші - це люди, які легше і швидше запам'ятовують інформацію в аудіоформаті. Зробіть аудіо-шпаргалку. Сьогодні диктофон є на будь-якому телефоні. Увімкніть функцію запис та прочитайте всі дати.

КАРТКИ І ТАБЛИЦІ - СПОСІБ №2
А це спосіб запам'ятовування для візуалів, людей, які легше освоюють написану або намальовану інформацію.
Другий етап. Зробіть картки з паперу. На одній стороні картки - дата, на зворотній - подія або ім'я.
Порада: розвісте картки по дому, а таблицю з датами закріпіть на стіні перед робочим столом. При бажанні картки можна роздрукувати і носити з собою, і переглядати їх в дорозі, на перервах.

АСОЦІАЦІЇ - СПОСІБ №3
Необхідно знайти зв'язок між датою та подією, наприклад: 1961 рік. У 1961 році Юрій Гагарін здійснив свій історичний політ в космос. Цифри 1 на початку і в кінці дати запам'ятати досить просто. Адже політ Гагаріна був першим в СРСР.
А ще це був перший політ в масштабах планети. А ось і друга асоціація: це перший політ і в південній, і в північній півкулі. Якщо перевернути дату «1961», цифри не зміняться.

Якщо жоден з вищевказаних способів не спрацьовує - нічого страшного. Як показує практика, іноді причиною цього служить недостатньо глибоке розуміння матеріалу.
В такому випадку ми радимо вам звернутися до педагогів з історії, які допоможуть вивчити матеріал краще. А вже після цього можна приступати до запам'ятовування дат.
logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.