Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Як покращити пам'ять?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Інколи ми можемо ставати розсіяними, погано запам’ятовувати якісь важливі речі тощо. Сьогодні ми підготували для вас підбірку вправ, які допоможуть тримати свій мозок в тонусі й покращити пам'ять. Покращити пам'ять і розвивати навичку запам'ятовування, не витрачаючи при цьому багато часу вам допоможуть деякі вправи:

 • Пазли

Невеличкі частинки, які вам потрібно скласти в цілу картину, допомагають розвивати логічне мислення та пам’ять. Ви спочатку запам’ятовуєте всі складові, а потім і картину в цілому. Це допомагає розвивати пам'ять.

 • Спостереження 

Не менш ефективним для тренування пам’яті є спостереження. Чим більше об’єктів для слідкування ви собі оберете – тим корисніше для вас. Порахуйте, скільки сходинок веде до вашої роботи, запам’ятовуйте предмети на дотик, поспостерігайте за людьми. Такі підрахунки ввійдуть в звичку і ви розвиватимете запам'ятовування, не помічаючи цього.

 • Заплутайте мозок: робіть звичні речі інакше

Спробуйте якийсь час робити щоденні справи «неробочою» рукою (тобто, якщо ви правша – намагайтеся користуватися лівою рукою). Достатньо виконувати прості завдання: тримати зубну щітку, написати кілька речень на папері, застібати ґудзики, тримати ложку чи виделку під час трапези тощо. Така вправа покращує пам’ять та стимулює мозкову активність.

 • Метод римської кімнати

Це метод запам’ятовування інформації, що базується на використанні уяви. Потрібно уявити добре знайому кімнату та подумки «розмістити» у ній інформацію, яку ви хочете запам'ятати. Для кожного факту необхідно знайти своє окреме місце. Після цього достатньо згадати, що де поклали, щоб відтворити необхідні знання. Саме так робив Цицерон: готуючися до виступу, він прогулювався будинком та подумки розміщував у ньому основні моменти своєї промови. Варто додати, що ходіння кімнатою під час «розміщення» інформації сприяє кращому засвоєнню інформації.

 • Слухайте музику

Музика покращує здатність зосереджуватися на конкретному предметі чи завданні та засвоювати нову інформацію на слух. Можете обрати якусь пісню (краще іноземною мовою) та вивчити її слова. Так ви отримаєте одразу кілька переваг: тренування пам'яті, вивчення мови та покращення емоційного і психологічного стану.

Щодня тренуйте свій мозок і зовсім скоро ви побачите перші результати в покращеній пам'яті, підвищеній увазі та гарному запам’ятовуванні.

 

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

 • Лисинюк Марина Віталіївна
  (098) 341 49 30
 • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
  (096) 824 31 54
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search