V Фестиваль релігій

Кафедра філософії разом зі студентами 2-го курсу Факультету міжнародних відносин та Факультету зв’язків з громадськістю і журналістики феєрично провели щорічний «Фестиваль релігій».

Цьогоріч відбувся ювілейний, п’ятий «Фестиваль релігій». Захід був присвячений трьом світовим релігіям – християнству, ісламу та буддизму, а також національній релігії давніх українців – язичництву. Студенти готували покази та представлення цих релігій, з якими знайомились упродовж навчального семестру, вивчаючи курс «Філософія», що їм викладає доктор педагогічних наук, доцент Катерина Михайлівна Кириленко.

Катерина Михайлівна відкрила захід, привітавши всіх учасників та гостей заходу: «Мені надзвичайно приємно, що «Фестиваль релігій» став доброю традицією в нашому університеті та відбувається вже п’ять років поспіль. Я рада вітати кожного з вас сьогодні тут. Бажаю вам успішних виступів!».

На «Фестиваль релігій» завітали заступник декана Факультету міжнародних відносин, кандидат соціологічних наук, доцент Інна Петрівна Шевель та заступник декана Факультету зв’язків з громадськістю і журналістики, доктор філологічних наук, доцент Оксана Олександрівна Гарачковська.

Першою релігією, представленою на фестивалі, було ХРИСТИЯНСТВО у виконанні студентів групи МВ-57. Християнство – найбільш розповсюджена релігія в сучасному світі. Її сповідують близько 70% населення планети. Країни, де проживає найбільше християн, – це США, Бразилія та Мексика. Християнство є найбільш поширеною релігією і в Україні, увагу на чому закцентували студенти у першій частині свого виступу. Вони продемонстрували глядачам історію виникнення християнства у східних провінціях Римської імперії в 1 ст. н.е. навколо особи Ісуса Христа та зобразили всім відому Тайну вечерю – останню трапезу Христа зі своїми учнями-апостолами, де він передрік зраду одного зі свої учнів та майбутню долю християнства. Також студенти-міжнародники у своєму виступі показали історію поширення цієї світової релігії в Україні, коли князь Володимир обрав шлях хрещення Київської Русі та навернення всього населення у християнство в 988 році. Друга частина виступу студентів була присвячена ролі християнства у міжнародних відносинах. Зокрема, вони показали історію впливу релігії на Англію XVI ст. та появу такого напрямку як англіканство. Торкнулись студенти й теми 3 найбільших конфесій християнства – православ’я, католицизму та протестантизму. Закінчили свій виступ майбутні міжнародники натхненною промовою про єдність всіх християн світу та дотримання заповідей Божих.

Наступною релігією був ІСЛАМ, який представляли студенти груп Ж-37 та Ж-47. Іслам – друга за розповсюдженням релігія в світі. Її прибічниками є близько 30% населення. Територіально іслам в основному сповідують жителі країн Близького та Середнього Сходу, а також Північної Африки. Студенти показали історію появи цієї релігії, яка виникла у VII ст. в Західній Аравії. Засновником ісламу є житель м. Мекка Магомет, котрий вважається посланцем Бога, через якого людям було передано текст священної книги мусульман – Корану. Особливою родзинкою виступу студентів-журналістів стало співоче виконання сур з Корану арабською мовою.

Журналісти також продемонстрували та розказали всім присутнім про основи віровчення, які викладенні у 5 основних стовпах (обов’язках) ісламу: 1. Щоденне повторення шахади; 2. Щоденна п’ятикратна молитва; 3. Піст у місяць Рамадан; 4. Обов’язковий податок на майно та доходи (закят); 5. Паломництво до Мекки (хадж).

Третім фестивальним виступом стала презентація найдавнішої світової релігії – буддизму, який виник ще у VI ст. до н.е. Його представляли студенти груп ПР-17 та ПР-27, які обіграли історію появи та розвитку цієї релігії на кшталт передвиборчої президентської кампанії, лідером рейтингу якої є Сіддгартха Ґаутама, що пізніше отримав ім’я Будда.

Студенти креативно підійшли до підготовки виступу, включивши до нього й специфіку своєї майбутньої професії: над рейтингами Будди працювали піарники, іміджмейкери, івент-менеджери та SMM-спеціалісти. У майбутніх піарників вдало вийшло поєднати власні знання з фахових дисциплін та історії буддизму, зробивши Будду переможцем у передвиборчих перегонах.

На завершення фестивалю студенти групи ЮР-17 підготували представлення національної релігії давніх українців – язичництва, основні ідеї якого вони показали у вигляді святкування Івана Купала – традиційного свята, що відзначається 7 липня. Святкували Купала здавна по всій Україні. Під час свята дівчата плели вінки з польових квітів, а перед заходом сонця пускали вінки по воді, щоб знайти своє кохання. Обов’язковим елементом святкування є багаття, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або парами. І, звичайно, всі шукають цвіт папороті, яка, згідно з повір’ям, з’являється саме в купальську ніч. Закінчили свій виступ студенти-юристи яскравим танцем під оплески аудиторії.

Фестиваль завершився яскравою фотосесією у піднесеному, святковому настрої та куштуванням солодких подарунків. Кафедра філософії і студенти 2-го курсу в черговий раз підтвердили, що вчитися цікаво!

© 2018 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.