Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(096) 824 3154
Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Юрій Пероганич про «Вікімедіа Україна»

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики в межах дисципліни «Соціальні комунікаційні технології» організував майстер-клас громадського діяча у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, культури та освіти, генерального директора Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатора створення і співзасновника «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганича.

Куратором заходу була кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач ФЗГіЖ Алла Миколаєнко.

Варто зазначити, що «Вікімедіа Україна» – громадська організація, котра є регіональним відділенням всесвітньо відомого «Фонду Вікімедіа» в Україні.

Фонд займається підтримкою таких проектів як: Wikipedia, Wiktionary (тлумачний словник), Wikiquote (збірка висловлювань відомих людей), Wikibooks (онлайн-бібліотека), Wikinews (новинний портал). Унікальність цих онлайн-платформ полягає в тому, що вони вільні від реклами і функціонують завдяки волонтерам.

Особливу увагу спікер приділив вільний, найбільшій енциклопедії українською мовою – Вікіпедії. Юрій Пероганич зазначив, що стан кожної національної Вікіпедії співвимірний місцю тієї чи іншої культури у сучасному світовому культурному просторі, а кількість відредагованих та написаних статей для онлайн-енциклопедії відображає спроможність нації творити інтелектуальну спадщину свого народу. Адже всі матеріали для вільної енциклопедії створюються волонтерами, котрі не отримують за це грошей. Основна мотивація – доброчинний внесок у культуру та заповнення «білих плям» історії.

До того ж, гість дав практичну пораду молоді для того, щоб підвищити рейтинг української Wikipedia серед інших wiki-ресурсів: «Для початку потрібно перелаштувати ваш браузер, змінивши мову за замовчуванням з російської на українську. У такому випадку результати вашого пошуку видаватимуться з українського сайту».

Далі громадський діяч розповів, які структурні елементи повинна містити стаття, щоб її опублікували у Вікіпедії:

 • назва
 • визначення
 • опис
 • список джерел, з яких брали інформацію.

Та головне – це те, щоб ваш матеріал містив значиму для суспільства інформацію, котра заснована на достовірних фактах.

Щодо розміщення фотоматеріалів, то потрібно пам’ятати про авторське право: на Wikipedia не можна публікувати фото, якщо їхній автор не дав на це згоди, або з моменту його смерті не пройшло 70 років.

Студентам цікаво було почути, які переваги отримують автори та редактори Вікіпедії. А саме вони можуть:

 • спілкуватися віртуально і знайомитися реально з цікавими людьми, однодумцями
 • зробити суттєвий внесок в українську культуру, залишити свій слід на землі, творити україномовний контент і майбутнє нашої країни
 • розвинути й систематизувати свої знання
 • покращити власні здібності до аналізу інформації з різних джерел
 • навчитися дискутувати, поважати іншу точку зору, аргументовано захищати свою
 • проявити себе в якості благодійника.

На завершення такого інформативного та захоплюючого майстер-класу Юрій Пероганич залишив молоді свої контакти для подальшої співпраці над предметом гордості нашого народу на світовому рівні – Українською Вікіпедією.

logo-bottom2.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

 • Лисинюк Марина Віталіївна
  (098) 341 49 30
 • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
  (096) 824 31 54
© 2022 Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search