Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(067) 314 59 18
Осаула Вадим Олександрович
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович
(063) 674 45 52
Яцевський Ярослав

Новини

Юрій Пероганич про «Вікімедіа Україна»

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики в межах дисципліни «Соціальні комунікаційні технології» організував майстер-клас громадського діяча у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, культури та освіти, генерального директора Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатора створення і співзасновника «Вікімедіа Україна» Юрія Пероганича.

Куратором заходу була кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач ФЗГіЖ Алла Миколаєнко.

Варто зазначити, що «Вікімедіа Україна» – громадська організація, котра є регіональним відділенням всесвітньо відомого «Фонду Вікімедіа» в Україні.

Фонд займається підтримкою таких проектів як: Wikipedia, Wiktionary (тлумачний словник), Wikiquote (збірка висловлювань відомих людей), Wikibooks (онлайн-бібліотека), Wikinews (новинний портал). Унікальність цих онлайн-платформ полягає в тому, що вони вільні від реклами і функціонують завдяки волонтерам.

Особливу увагу спікер приділив вільний, найбільшій енциклопедії українською мовою – Вікіпедії. Юрій Пероганич зазначив, що стан кожної національної Вікіпедії співвимірний місцю тієї чи іншої культури у сучасному світовому культурному просторі, а кількість відредагованих та написаних статей для онлайн-енциклопедії відображає спроможність нації творити інтелектуальну спадщину свого народу. Адже всі матеріали для вільної енциклопедії створюються волонтерами, котрі не отримують за це грошей. Основна мотивація – доброчинний внесок у культуру та заповнення «білих плям» історії.

До того ж, гість дав практичну пораду молоді для того, щоб підвищити рейтинг української Wikipedia серед інших wiki-ресурсів: «Для початку потрібно перелаштувати ваш браузер, змінивши мову за замовчуванням з російської на українську. У такому випадку результати вашого пошуку видаватимуться з українського сайту».

Далі громадський діяч розповів, які структурні елементи повинна містити стаття, щоб її опублікували у Вікіпедії:

 • назва
 • визначення
 • опис
 • список джерел, з яких брали інформацію.

Та головне – це те, щоб ваш матеріал містив значиму для суспільства інформацію, котра заснована на достовірних фактах.

Щодо розміщення фотоматеріалів, то потрібно пам’ятати про авторське право: на Wikipedia не можна публікувати фото, якщо їхній автор не дав на це згоди, або з моменту його смерті не пройшло 70 років.

Студентам цікаво було почути, які переваги отримують автори та редактори Вікіпедії. А саме вони можуть:

 • спілкуватися віртуально і знайомитися реально з цікавими людьми, однодумцями
 • зробити суттєвий внесок в українську культуру, залишити свій слід на землі, творити україномовний контент і майбутнє нашої країни
 • розвинути й систематизувати свої знання
 • покращити власні здібності до аналізу інформації з різних джерел
 • навчитися дискутувати, поважати іншу точку зору, аргументовано захищати свою
 • проявити себе в якості благодійника.

На завершення такого інформативного та захоплюючого майстер-класу Юрій Пероганич залишив молоді свої контакти для подальшої співпраці над предметом гордості нашого народу на світовому рівні – Українською Вікіпедією.

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

 • Лисинюк Марина Віталіївна
  (098) 341 49 30
 • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
  (096) 824 31 54
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search