Що таке прес реліз?

Чимало термінів та понять вам потрібно буде вивчити, щоб розуміти колег та загалом середовище вашої майбутньої роботи. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики пропонує вам поступово знайомитися із професійною лексикою. Отож починаємо з прес релізу.

Його можна назвати основним інструментом  для будь-якого журналіста. Навіть можна сказати , що якщо ви не можете написати прес реліз, то вас не можна назвати спеціалістом. Це можна порівняти з водієм який не вміє керувати автомобілем. Погодьтесь навіщо комусь наймати таку людину. Те саме й з цим документом.

Прес реліз - це стисле повідомлення для преси про якусь подію. Він має чітку структуру і обов'язково має містити в собі дату, час, місце проведення.... А також основним пунктом у його написанні є складання ліду.

Лід - це ,як правило, перший абзац тексту у якому і прописані всі сказані вище пункти.

А також варто зазначити, що прес реліз пишеться лише на 1 подію. Тобто якщо в один вечір у вас відбуваються дві події , можливо навіть в одному місці, але ви все одно маєте скласти два прес релізи на кожний з цих івентів окремо.

Структура:  логотип, назва компанії. Потім нище пишуть саме слово "прес реліз" поряд дату та місце проведення. По центру заголовок , лід , основний текст і внизу контакти особи. Дотримуючись цієї структури, ви зможете написати ідеальний прес реліз без жодної помилки. І будете володіти головним базовим інструментом для будь якого медійника.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.