Як повернути продуктивність після свят?

Перше правило як підвищити продуктивність - це давати собі час на відпочинок, але ж як не втратити мотивацію до роботи після тривалих зимових канікул? Читайте у сьогоднішній статті від ФЗГіЖ.

Багатьом людям зимові канікули аж ніяк не допомагають працювати краще. Після відпочинку завжди важко адаптуватися до робочого режиму та включитися в процес. Але є деякі секрети як увійти в течію роботи та навчання після тривалого відпочинку:

• Починайте з “лайтової” версії

Перші робочі дні після відпочинку варто проводити в полегшеному графіку та з помірних навантажень. Це допоможе плавно увійти в робоче русло й адаптуватися до звичного графіку.

• Вигадуйте нові й цікаві завдання, спілкуйтеся

Крім помірних навантажень адаптуватися до робочого режиму допоможуть нові, креативні завдання, що зацікавлять вас й втягнуть в роботу. Спілкуйтеся з колегами, одногрупниками, однокласниками тощо, дізнайтеся свіжі новини та мотивуйте один одного до спільної праці.

• Чергуйте нудні завдання

Щоб не потрапити під лавину рутини, намагайтеся розбивати завдання на кілька відрізків. Розбавте буденність чимось цікавим або перейдіть до іншого за типом завдання. Наприклад, якщо необхідно перебрати тонну документів і паперів й порівнювати протягом всього тижня цифри - заплануйте серед тижня декілька зустрічей.

• Розбивайте робочий день на частини

Якщо ви будете сидіти за роботою чи навчанням вісім годин, то швидко втомитесь та не зможете фокусувати увагу на справі. Регулярні перерви покращать креативність, а якщо ви будете їх пропускати, то можете зіткнутися з такими наслідками, як стрес, перевтома і творча криза.

Одне наукове дослідження показало, що регулярні короткі перерви покращують концентрацію на 16%. Інше дослідження демонструє, що довгі періоди продуктивної роботи, що мають 15-хвилинні перерви збігаються із природними циклами людини. Тож важливо своєму мозку давати перерву після довготривалої роботи.

Обов’язково розділяйте роботу й особистий час (відпочинок), займайтеся тільки тим до чого лежить душа та слідуйте нашим порадам і ви ніколи не будете вигорати або втрачати інтерес до роботи.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.