Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

Новини

Топ-5 книг для ментального здоров'я

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Усі ми знаємо, що ментальне здоров’я є дуже важливою складовою загального стану людини, тож потрібно дуже серйозно ставитися до цього питання й знати всі тонкощі свого внутрішнього світу. Розібратися в цьому краще вам допоможе наша підбірка книг.

 На жаль, не кожен має змогу пропрацьовувати свої проблеми, переживання та ментальні труднощі зі спеціалістами, а дехто може і не здогадуватися про якусь власну внутрішню проблему. Науковці підтвердили, що бібліотерапія (або ж самотерапія за допомогою читання потрібної літератури), має скоріш позитивний результат й вплив на людину, ніж не має його взагалі.

Книги, які допоможуть хоч трохи розібратися в собі та мати певні знання для покращення ментального здоров’я:

  • Стівен Хайес - “Перезавантажити мозок”

Основна спрямованість: тривога, депресія;

Напевно, єдина книга з усього списку, яку можна з повною підставою віднести до категорії “селфхелп”-літератури. Автор наводить деякі теоретичні міркування, а потім описує дуже велику кількість конкретних методик і вправ. Все дуже структуровано, послідовно і взагалі дуже зручно для використання.

  • Аарон Бек - «Когнітивна терапія депресії»

Основна спрямованість: депресія;

Класична праця з когнітивної терапії. Незважаючи на те, що написана книга вже дуже давно, вона й досі залишається актуальною. Одна з найбільш зрозумілих книг з КПТ. Структура викладу витримана ідеально, наводиться кілька конкретних технік і методик. Книга розрахована на фахівців, але, на відміну від «психоаналітичної діагностики» Мак-Вільямса, написана дуже зрозуміло, з мінімальною кількістю відповідної лексики. Незважаючи на те, що формально для самодопомоги не призначена, але цілком може бути корисною.

  • Арнхільд Лаувенг - «Завтра я завжди бувала левом»

Основна спрямованість: люди, які страждають розладами шизофренічного спектру, їх родичі;

Цю роботу не можна віднести до категорії книг з самодопомоги - в ній немає ніяких конкретних рекомендацій, методик, в ній навіть не викладається теоретична частина -  просто особистий досвід автора. Книга може стати джерелом деякої інформації як для самої людини, що має відповідний розлад, так і для його рідних і близьких.

  • Ненсі Мак-Вільямс - «Психоаналітична діагностика: розуміння структури особистості в клінічному процесі»

Основна спрямованість: клінічна діагностика;

Книга є підручником з психоаналізу. Пройшовши через вельми специфічну лексику, читач може отримати певні корисні відомості, що цікавлять його в контексті розуміння власного характеру. Крім того, добре розписана концепція рівнів організації особистості та інші психоаналітичні штуки, широко використовувані в клінічній практиці фахівцями.

  • Карен Хорні - «Самоаналіз»

Основна спрямованість: «неврози» (втома, відчуття невпевненості, загальна незадоволеність і т.д.);

Ще одна книжка з психоаналізу. Вона видається цікавою, адже у ній досить просто і зрозуміло викладена теорія неврозів Хорні, наводяться міркування автора про межі застосування «селфхелпа». ЇЇ зазвичай рекомендують тим, хто цікавиться психоаналізом, знає про його обмеження і проблеми, але тим не менше хоче спробувати на собі. Повної і точної думки скласти не вийде, але отримати деякі приблизні враження - цілком можливо.

 

Ми нікому не рекомендуємо «лікуватися» за цими книгами (лікуватися слід у лікарів!). Дотримуйтеся обережності і розсудливості при спробах самостійно вирішити свої проблеми, а також використовуйте здоровий глузд і навички критичного мислення. І найголовніше - не забувайте про своє ментальне здоров’я та  ретельно вивчайте власний внутрішній світ.

 

 

 

bottom-logo.png

Консультує:
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search