Осаула Вадим Олександрович
Яцевський Ярослав

Майстер-клас з журналістики від кореспондента «Financial Times»

На нашому факультеті в рамках творчого клубу Миколи Тимошика «Віч-на-віч з особистістю» відбувся майстер-клас. Запрошеним гостем став Юрій Бендер – лондонський журналіст з українським корінням, кореспондент «Financial Times» і головний редактор видання «Professional Wealth Management».

Окрім того, Юрій влаштовує в Лондоні «Українські тижні», аби зруйнувати хибні уявлення і стереотипи англійців щодо України.

За традицією розпочав захід і представив гостя студентській молоді професор Університету культури, доктор філологічних наук, вчений, літературний критик, видавець, журналіст, публіцист, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України – Микола Тимошик, відзначивши, що Юрій Бендер є прикладом успішного, відданого і талановитого журналіста, праці якого читає весь світ.

Упродовж зустрічі головний редактор розповів студентам, що, на його думку, означає бути журналістом, які обов’язки має представник цієї професії та що є наразі актуальним і важливим у журналістиці.

Охарактеризувавши декількох українських політиків, спікер зауважив, що перевагою та привілеєм журналіста є спілкування саме з державними діячами, відомими постатями та іншими цікавими особистостями. Також Юрій зазначив, що завжди потрібно підтримувати особисті професійні контакти з людьми, які мають хороші ідеї, правильну суспільну позицію і ставлять за мету покращити цей світ.

«Будьте незалежними журналістами. Не зраджуйте себе і своїх читачів. Майте власну чітку позицію», – наголосив Юрій Бендер та додав, що на студентів як майбутніх журналістів покладається висока професійна відповідальність висвітлювати важливі події, подавати тільки достовірну інформацію та тримати живий і усний зв’язок із громадянами країни.

До майстер-класу долучилась і дружина Юрія, Карлін Бендер, котра також працює у «Financial Times». Вона представила молоді презентацію, в якій показала, як працювати у професійній програмі верстки InDesign. Програма все частіше використовується на етапі додрукарської обробки видання. За словами Карлін, хороший репортер, редактор чи журналіст повинен володіти навичками роботи в даній програмі та вміти зверстати сторінку в газету.

Юрій порадив студентству, аби стати першокласними журналістами, заздалегідь визначитись із тематичною спеціалізацією, глибинно вивчати її специфіку і постійно опрацьовувати обраний напрям.

Наприкінці зустрічі Микола Тимошик подякував Юрію Бендеру та його дружині за прекрасну зустріч, змістовний, цікавий і актуальний майстер-клас для студентів Університету культури.

У свою чергу, британський журналіст висловив вдячність українській молоді та подарував факультету примірник книги про мову і жанри журналістики.

logo-bottom.jpg

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ (PUBLIC RELATIONS) ТА РЕКЛАМА:

Консультують:

ЖУРНАЛІСТИКА:

Консультують:

• Лисинюк Марина Віталіївна
  • Галудзіна-Горобець Вікторія Ігорівна
© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.