Відкриття соціально-психологічного центру в Університеті культури

В Університет культури відбулось відкриття соціально-психологічного центру, метою якого є створення умов для соціального та інтелектуального розвитку студентів і надання їм психологічної підтримки.

Урочистий захід розпочався з вшанування гімну України у виконанні українського народного хору ім. С. Павлюченка.

Слово для привітання надали проректору з виховної роботи університету Анатолію Гуменчуку: «Щиро вітаю з відкриттям центру. Завдяки Кафедрі психології та її очільнику Людмилі Просандєєвій стало можливим існування соціально-психологічного центру, де молодь зможе знайти відповіді на ті питання, які постають перед ними кожного дня та отримати підтримку і пораду з міжособистісних відносин, особистісного росту або ділового спілкування.

Бажаю центру розвитку, плідної праці та розширення поля діяльності на більш широкий загал».

В рамках відкриття центру в Університеті культури відбувся майстер-клас відомого психотерапевта, директора Київського Інституту Гештальту Ігоря Погодіна.

Ігор вже 24 роки займається психотерапевтичною практикою і на своєму майстер-класі приділив увагу важливому питанню близькості у відносинах між людьми.

За словами психотерапевта, близькість – це те місце, де ми сформувались як особистість. Якби не було близькості, не було б нас. Ця сама близькість і змушує нас змінюватись.

Ми живемо в ті часи, коли всі хочуть бути кимось іншим, а не тими ким вони є насправді, удосконаленою версією себе. Наша психіка, мислення, емоції, почуття виникли у період фрустрації (емоційний стан, характерною ознакою якого є дезорганізація свідомості). І саме близькі відносини допомагають нам не прагнути до ідеалу, а бути справжніми.

«Але близькі відносини ранять. Вони непередбачувані. Адже ви закохуєтесь в образ людини, не перевіряючи якою вона є насправді. Тому не можна клястись у вірності на все життя. Не будуйте ілюзій.»

Близькість не може бути стабільною і вічною. Кожного дня, прокидаючись зранку, ви маєте самі обирати свою людину і свою професію. Близькість – це якість контакту, а не статус», – зазначає Ігор Погодін.

Доктор психологічних наук, професор Людмила Просандєєва подякувала відомому психотерапевту за змістовний і цікавий майстер-клас та зазначила, що соціально-психологічний центр буде надавати студентській молоді безкоштовну, анонімну допомогу у вигляді онлайн-консультацій з досвідченими викладачами кафедри, професурою.

«Девізом нашого центру є вислів – «A posse ad esse!», – що означає, – «Від можливого до реального».

Нині ми з вами є свідками великих відкриттів та інноваційних трансформацій, у тому числі, у царині психологічної науки. Адже сьогоднішній світ – це динамічний світ нових можливостей людини, нових спеціальностей і професій. Людина 21 століття – це насамперед, людина з соціальними і комунікативними компетенціями. Розуміння себе та інших, спілкування, народжування міжособистісних стосунків, створення сприятливого психологічного клімату – без цього не можливо сьогодні будувати ні власне життя, ні власну кар’єру.

Дорогі студенти, на когось із вас чекає стрімкий кар’єрний зліт, комусь навпаки – доведеться шукати себе у складній системі координат професійного самовизначення. Проте, який би ви шлях не обрали, психологічні знання і вміння залишаються вашим найціннішим інтелектуальним капіталом. «Все своє ношу з собою» – писав давньогрецький мудрець Біант – і ваше знання, і вміння теж залишиться з вами», – сказала Людмила Просандєєва.

До слова також запросили координатора центру, генерального директора міжнародного бренд-консалтингового агентства «BRANDING & CONSULTING VVV», брендмейкера, політбрендолога, релайтера Вілену Воронову: «Сьогодні Київський національний університет культури і мистецтв називають Українським Гарвардом. І цьому є пояснення: у цьому виші студентство на п’єдесталі, вони, студенти, як головне світило, всі інші – сателіти, які обертаються навколо них… Але особисто для себе проводжу аналогію з Єльським університетом. Бо так само, як і в найзнаменитішому навчальному закладі світу – Єльському університеті, студентів Київського національного університету культури і мистецтв навчають не тільки наукам, а й мистецтву бути щасливими. Я пам’ятаю, як концертний зал Єльського університету заповнили 1200 студентів, які прийшли на спеціальний курс професора Лорі Сантос у пошуках одного з найбільш невловимих скарбів життя – щастя. Її курс «Психологія і щасливе життя» став найпопулярнішим за 300-річну історію університету. Сьогодні в 50-річній історії КНУКіМ теж є свій рекорд: спеціальний курс професора Михайла Поплавського «Формула щастя», який будуть слухати тисячі щасливих студентів… Так і хочеться продовжити хіт Кузьми Скрябіна ще одним приспівом… «Місце щасливих людей»».

На відкриття соціально-психологічного центру були запрошені доктор психологічний наук, завідувач кафедри авіаційної психології Національного авіаційного університету Любов Помиткіна; кандидат медичних наук, лікар Київського міського центру здоров’я, фахівець в області громадського здоров’я та соціальної медицини Отто Стойка; доктор психологічних наук, професор Людмила Романюк (Львів); доктор психологічних наук, професор,  консультант у сфері аутизму Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Діна Шульженко; керівник громадської організації «ПРОСТІР БЕЗСУДУ» Маркіян Варивода; дитячий та сімейний психолог, позитивний, інтегративний танцювально-руховий терапевт, остеопат Вікторія Гончарова. Гості приєднались до поздоровлень та побажали центру плідної роботи і процвітання.

На знак вдячності за участь у відкритті соціально-психологічного центру спікерам були вручені подяки.

Отже, сьогодні Університет культури – це alma mater окрилюючих мрій студентів, храм науки, щастя та успіху!

© 2018 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.