З днем студента!

17 листопада — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу, також відоме як міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами.

Зі святом, наші дорогі студенти! Бажаємо, щоб кожна сторінка вашого підручника була захоплюючою сценою з цікавого роману. Щоб іспити перетворилися на зустріч старих добрих друзів, яким є, що пригадати. Навіть якщо ви будете згадувати забуті терміни, незнайомі прийоми і не вивчені правила, нехай у заліковій книжці завжди буде тільки 90+! Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики бажає вам натхнення та творчої наснаги. Завжди йдіть до своєї мети та пам'тайте: "Під лежачій камінь коньяк не тече", - Михайло Поплавський.

Історія свята

День студента почали святкувати у Лондоні в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів. Свято присвячене трагедії. У цей день в 1939 році нацисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузені. На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був встановлений Міжнародний День студентів.

В Україні День студента був призначений президентським указом в 1999 році.

Як святкують день студента у різних країнах світу?

Політехнео – День студентів Греції. Цей день не вважається радісним. Саме 17 листопада 1973 року, військові придушили студентські протести в Афінах. Студенти влаштовують мітинги і демонстрації на підтримку захисту демократичних прав і свобод.

У Данії День студента особливий тим, що свято проводять в колі родичів. У цей день студентам дозволяють пити слабоалкогольні напої.

День студента в Америці святкують по-різному. Хтось їде далеко за місто, інші відвідують нічний клуб, а є й такі, які просто замовляють доставку їжі додому.

У Португалії свято розпочинається опівночі. Студенти співають оди біля пам'ятника королю Португалії. Також гуляння супроводжується співом різних музичних колективів у міських парках. Цікаво те, що кожен університет має свою унікальну форму, яку молодь традиційно демонструє під час ходи студентів.

В Німеччині День студента в кожному університеті святкують по-різному. Зазвичай в цей день скасовуються всі заняття, проводять спортивні змагання. А якщо дозволяє погода, то студенти святкують на відкритому повітрі – влаштовують дискотеки та вечірки.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.