
Що почитати, щоб зрозуміти світ медіа?
З початком нового навчального року Ви вже точно маєте невеликий список рекомендованої літератури, яку слід прочитати. Якщо той перелік здається Вам маленьким, пропонуємо ще Топ-3 книжки з журналістики, з якими дійсно варто ознайомитися.
1."Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж"
Світ соцмереж – такий, як він є. Книга для тих, хто все ще ідеалізує соціальні мережі та легковажить у користуванні ними. Автори багато уваги приділяють проблемі поширення дезінформації через соцмережі, а відтак впливу соцмереж на наше з вами життя та на політику. Тут багато зовсім свіжих прикладів. А також про те, що соціальні мережі змінили не лише спосіб висвітлення, але й динаміку конфліктів по всьому світу. Книга закінчується словами: "Ви те, що ви поширюєте. А через свій вибір ви поширюєте те, ким ви є насправді".
2."Пиши-сокращай. Как создавать сильный текст"
Після виходу в тираж книга стала настільною у багатьох журналістських редакціях, з’явилась на полицях копірайтерів та в принципі всіх, хто пише. Основна думка – потрібно писати просто і це пояснюється на багатьох прикладах. Автори дають конкретні дієві поради, не розпиляючись на менторство та довгі роздуми. Це книга-інструкція, яка на 90% складається з практики. Як уникнути штампів, вульгарних порівнянь, чому не варто писати текст в дужках і додавати багато деталей – про все це в "Пиши-сокращай". Книга легко читається – стиль зрозумілий, часом навіть іронічний, приємне оформлення і трохи розваг у вигляді коміксів.
3."Універсальний журналіст"
Книжка сповнена конкретних прикладів професійної журналістської роботи, що залишаються дієвими упродовж десятиліть. Головне в ній – переконливий опис методів, завдяки яким можна досягти професійного упсіху, тому українське видання 2007 року корисне і нині. А якщо ви читаєте англійською, рекомендую п'яте видання в оригіналі – в ньому автор враховує зміни, що відбулись у нашому сторіччі, і досліджує питання втрати журналістських навичок і появи нових інструментів цифрового збирання інформації.