Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

Новини

Що почитати, щоб зрозуміти світ медіа?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

З початком нового навчального року Ви вже точно маєте невеликий список рекомендованої літератури, яку слід прочитати. Якщо той перелік здається Вам маленьким, пропонуємо ще Топ-3 книжки з журналістики, з якими дійсно варто ознайомитися.

1."Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж"

Світ соцмереж – такий, як він є. Книга для тих, хто все ще ідеалізує соціальні мережі та легковажить у користуванні ними. Автори багато уваги приділяють проблемі поширення дезінформації через соцмережі, а відтак впливу соцмереж на наше з вами життя та на політику. Тут багато зовсім свіжих прикладів.  А також про те, що соціальні мережі змінили не лише спосіб висвітлення, але й динаміку конфліктів по всьому світу. Книга закінчується словами: "Ви те, що ви поширюєте. А через свій вибір ви поширюєте  те, ким ви є насправді". 

2."Пиши-сокращай. Как создавать сильный текст" 

Після виходу в тираж книга стала настільною у багатьох журналістських редакціях, з’явилась на полицях копірайтерів та в принципі всіх, хто пише. Основна думка – потрібно писати просто і це пояснюється на багатьох прикладах. Автори дають конкретні дієві поради, не розпиляючись на менторство та довгі роздуми. Це книга-інструкція, яка на 90% складається з практики. Як уникнути штампів, вульгарних порівнянь, чому не варто писати текст в дужках і додавати багато деталей – про все це в "Пиши-сокращай". Книга легко читається – стиль зрозумілий, часом навіть іронічний, приємне оформлення і трохи розваг у вигляді коміксів.

3."Універсальний журналіст"

Книжка сповнена конкретних прикладів професійної журналістської роботи, що залишаються дієвими упродовж десятиліть. Головне в ній – переконливий опис методів, завдяки яким можна досягти професійного упсіху, тому українське видання 2007 року корисне і нині. А якщо ви читаєте англійською, рекомендую п'яте видання в оригіналі – в ньому автор враховує зміни, що відбулись у нашому сторіччі, і досліджує питання втрати журналістських навичок і появи нових інструментів цифрового збирання інформації. 

 

 

bottom-logo.png

Консультує:
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search