Що надихає мене на написання статей? (Думки першокурсників)

Особисто для мене, написання статті – це, перш за все, щотижневий обов’язок. Зі своїм, досить завантаженим, графіком я зрідка пишу, і саме вступ до «Креативної групи» дав мені поштовх до розвитку моєї творчості. Стабільно, кожен вівторок чи середу, пізно-пізно ввечері, коли всі справи вже виконані, я берусь за написання. Запаливши свічку з ароматом кокосу та приготувавши найулюбленіший суничний чай, мій мозок перемикатися на творчість і я налаштовуюсь на продуктивну працю.

Під час написання статті, я опираюсь на 3 фактори: швидко, цікаво, якісно. Я ненавиджу довго сидіти над одним видом роботи, тому стаття народжується за 10-15 хвилин. Моя ціль написання будь-чого полягає в тому, щоб у читача ніколи не виникало відчуття втраченого часу після прочитання. Якість – відсутність лексичних та граматичних помилок, унікальний та ексклюзивний матеріал, максимальна інформативність. Коли всі другорядні аспекти обговорені, перейдемо до найважливішого, натхнення.

Я переконана, що натхнення – це почуття наповненості креативом і готовність ділитися зі світом своєю творчістю. Це здатність людини налаштуватися на відмінну працю. Це шанс сказати ліні – «НІ!», адже натхнення, справді, набагато сильніше. Звідки ж береться це натхнення?

По-перше, із зовнішнього світу. На наш настрій та налаштування впливає буквально все, що рухається та існує поруч з нами: батьки, погода, інтернет, тощо. Наприклад, якщо я зранку посварюся з мамою чи татом, я буду ходити «розбита» увесь день, і на ефективне написання статті налаштуюсь зовсім не скоро. Якщо за вікном дощ – позитивних статей від мене можете не чекати, буду зайнята написанням ліричних та сумних віршів. В інтернеті усе: спілкування, новини, події. Частина нашого з вами життя проходить саме в гаджетах, і це не погано, це всього лиш 21 століття. Мене дуже часто надихають успішні блогери, матеріали відомих журналістів, просто фотокартки.

По-друге, із внутрішнього світу. Натхнення, перш за все – це почуття. А почуття живуть де? Правильно, всередині. Але, якщо всередині твориться хаос – натхнення звідти швидко тікає та повертається не зовсім скоро. Потрібно завжди залишатися в гармонії з собою та своїм «Я», аби уникати творчих криз. Достатньо просто прислуховуватися до своїх бажань, знаходитися в моменті, вірити самому собі. Особисто мені допомагають практики медитації, бо вони добре налаштовують на роботу і допомагають позбутися непотрібних думок, заспокоїтися. Найголовніше правило кожної творчої людини: «Keep Calm and Drink Wine». Коли я перебуваю в стані спокою, я пишу просто геніальні речі, і, перечитуючи, ставити собі питання, чи справді я можу так глибоко і щиро мислити.

Загалом, творчій людині, тобто мені, достатньо мінімум позитиву за день, щоб написати відмінну статтю. Позитив створює все, навіть сонце за вікном в осінню погоду. Достатньо його помітити, зарядитись і почати творити!

Дацюк Анастасія, ПР-10

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.