Як встигати виконувати 90% роботи до обіду: 9 порад

Декілька порад від Факультету зв'язків з громадскісьтю та журналістики, що допоможуть вам виконувати ваші справи на день та ще й час для відпочинку звільнять:

1. Плануйте день ввечері

Щовечора потрібно перерахувати всі свої завдання і відмітити, коли саме ви збираєтеся їх зробити наступного дня. Не спланувавши ранок, ви не будете продуктивними. При цьому не плануйте занадто багато. Складайте графік досить вільно, щоб встигнути зробити реальну роботу.

2. Прокидайтеся дуже рано

Щоб усе встигати, треба вставати вчасно. Я рекомендую проміжок від 7.30 до 8.30 ранку. Якщо ваші ранкові справи забирають більше часу, можна прокинутися навіть раніше. Очевидно, що і час, коли ви лягаєте спати, треба підлаштувати під цей графік.

3. Виконуйте фізичні вправи

Наука показує, що ранкові фізичні вправи допомагають краще думати, краще працювати і бути продуктивнішими. Дослідник Джон Рейті з Гарварду пише, що фізичні заняття необхідні, щоб досягти високої продуктивності в інтелектуально вимогливих професіях. До цього вас може підготувати коротка пробіжка або 30-хвилинні заняття йогою.

4. Дотримуйтеся графіка

Не дозволяйте собі відхилятися від складеного курсу. Часу у вас не так вже й багато. Не ламайте графік: нехай він веде вас, — тоді встигатимете більше.

5. Приймайте рішення за 60 секунд

Прийняття рішень — вир, що висмоктує час. Коли ви стикаєтеся з необхідністю прийняти рішення під час роботи, дайте собі хвилину. Кінцева думка буде не гіршою, але займе менше часу.

6. Спочатку робіть найскладніше

Марк Твен писав: "Якщо зранку з'їсти жабу, то найгірше вже позаду". Браян Трейсі перетворив це твердження в цілий принцип: "Відкиньте огиду, з'їжте жабу". Якщо всі найважливіші та най неприємніші завдання виконані на самому початку дня, залишок доби буде надзвичайно продуктивним.

7. Дотримуйтеся певного розпорядку

Роблячи щось регулярно, ви зможете робити це краще та швидше кожного разу. Щойно знайдете відповідний розпорядок, тримайтеся за нього. Це трамплін до продуктивності.

8. Забезпечте особистий комфорт

Зробіть усе необхідне, щоб налаштуватися на успіх. Якщо для цього потрібно прийняти душ, поголитися, поснідати, зробити запис у щоденнику, помедитувати, погодувати собаку, відкрити штори, — зробіть це. Щойно виконаєте ці підготовчі завдання, створите атмосферу, що зробить вас продуктивнішими.

9. У певний час винагороджуйте себе

Встановіть годинник або навіть таймер зі зворотнім відліком. У певний момент вам потрібно буде зупинитися. Зробіть це. Підкиньте в повітря конфетті, станцюйте святковий танець. Це час винагородити себе.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.