Цікаві факти про фейсбук. Цього в точно не знали

Фейсбук – одна з популярних соціальних мереж в світі і в Україні. Дата її заснування 2004 рік. Спочатку майданчик створювався для електронного каталогу імен, прізвищ та фотографій студентів Гарварда.Засновниками сайту варто вважати: Марка Цукерберга, Дастін Московіц, Едуардо Саверіна і Кріса Хьюза. Сьогодні Фейсбук користується більше 1 мільярда людей, тому Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики підібрав для вас найцікавіші факти, яких ви точно не знали:

1. Синій колір – не просто так

Ви колись запитували себе, чому на Facebook переважає саме синій колір  чому, наприклад, не жовтий або зелений? А інакше не могло й бути: головний розробник сайту Марк Цукерберг  дальтонік. Найкраще він може розрізняти саме палітру синього кольору. Натомість червоний і зелений кольори він бачить погано.

2. Портрет абітурієнта

Щоб оцінити абітурієнтів, 10% приймальних комісій 500 найбільших американських коледжів переглядають їхні профілі у Facebook. Члени приймальних комісій розповідали: те, що вони бачили, зазвичай впливало на їхнє рішення негативно. Отака біда.

3. Кожний збій – на вагу золота

Те, що під час збою Facebook ви не можете переглянути стрічку, може просто вас роздратувати на кілька хвилин, а для компанії це  серйозна втрата фінансів. Кожна хвилина простою коштує Facebook приблизно 24,4 тисячі доларів. Найдовше відключення, яке сталося в серпні 2014 року й тривало 19 хвилин, обійшлося компанії майже в 427 тисяч доларів.

4. Перше обличчя Facebook

Першим “обличчям” Facebook був Аль Пачіно  відомий американський актор. Мова про піксельне чоловіче обличчя, яке було у верхній частині сторінки сайту в його оригінальному дизайні. Спершу особу людини було важко визначити, оскільки зображення було розмите. Але пізніше журналісти з’ясували, що це обличчя Аль Пачіно з культової гангстерської драми “Хрещений батько”. Цей дизайн змінили в 2007 році.

5. Статистика

500 мільйонів користувачів логіняться на Facebook хоча б раз на місяць, половина з них – щодня. 70% відвідувачів не проживають в США. 8,3 мільярдів годин люди витрачають на Facebook щомісяця. Кількість мобільних користувачів сайту перевищила кількість населення Росії.

6. Популярність ТОП-3

Фейсбук займає третє місце серед найвідоміших сайтів світу, за своєю популярністю. Він лише трохи відстає від Google і Youtube. Особливим попитом користується мобільний додаток.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.