ЗНО-2021: на що варто зважати, готуючись до тестування

Український центр оцінювання якості освіт вже опублікував характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання, тому Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики хоче розповісти вам про те, як треба готуватися та до чого:

У характеристиці сертифікаційної роботи з кожного предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також зазначено час, відведений на його виконання. Докладне ознайомлення з інформацією, поданою в характеристиці роботи, допоможе раціонально розподілити час для виконання її завдань та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Рекомендуємо звернути особливу увагу на характеристики сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури й математики, оскільки сертифікаційні роботи з цих навчальних предметів було оновлено.

Про всі оновлення можете дізнатися з цієї статті Нововведення 2021

Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів за виконання завдань за певним критерієм. Наприклад, після ознайомлення з критеріями оцінювання власного висловлення з української мови учасник тестування знатиме, з яких частин має складатися власне висловлення та наявність яких помилок призведе до зменшення кількості тестових балів під час оцінювання цього завдання.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року містять вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників з певного навчального предмета. Саме на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, які розробляє та затверджує Міністерство освіти і науки України,  укладають тестові завдання сертифікаційних робіт.

Більш детальна інформація з'явиться пізніше, поки що УЦОЯО зробив анонс ваших можливостей цього року, слідкуйте за нашими новинами та дізнавайтеся першими.

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.