Поради абітурієнтам 2021 від першокурсників

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

У всіх людей є тільки 24 години на добу, та 7 днів на тиждень. Але чому хтось встигає все і навіть більше, а комусь не вистачає й дня на виконання поставлених цілей?

Все просто: хтось вміє розпоряджатись часом і не витрачає цінні хвилини на дрібнички, коли інші звертають увагу на те, що їм взагалі зараз не потрібно. Наш девіз по життю: “Зараз — кращий час для роздумів і спроб самовдосконалення та розвитку особистості.”

Для того, щоб встигати вчитися та саморозвиватися потрібно раціонально розподіляти час. Постає зрозуміле питання — як? Ось тобі декілька порад від нас (першокурсників):

1. Зроби це пріоритетом! Не кажіть «я зроблю це завтра». Зробіть це сьогодні. Чим швидше ви почнете, тим швидше наблизитеся до своєї мети.
  2. Пристрасть до всього! Ключ до успіху – це знайти те, що по-справжньому дає вам енергію. Ваша робота чи хобі повинні змушувати вас прокидатися вранці й рухатися вперед.
  3. План — перевага! Кожен день починайте з планування свого дня. Пишіть пунктами всі плани на день і відмічайте те, що вже зробили, аби не забувати себе хвалити.
  4. Читання — залог успіху! Купуйте газети, шукайте в інтернеті речі, про яких ви хочете дізнатися більше, питайте у друзів назви книг, які вони знайшли корисними. Завжди залишайтеся цікавими. Знайдіть цікаву для вас тему і досліджуйте її. А якщо не маєте змогу читати — слухайте аудіокниги.
  5. Дотримуйтесь режиму сну! Недавнє дослідження показало, що між раннім пробудженням, продуктивністю та успіхом є зв’язок. Жайворонки мають перевагу — у них є додатковий час для роботи, а ще вони зазвичай більш оптимістично налаштовані.
  6. Продумайте власну систему! Якщо у вас буде власна продумана система, ви матимете чітке уявлення про те, що робити та коли. Конкретний перелік зобов’язань принесе ясність та контроль в робочий день, а також — розуміння того, що є найголовнішим на сьогодні.
  7. Навчіться казати - “ні”! Інколи це маленьке слово дуже важко сказати. Але це нормально — вміти відмовляти. Навчіться керувати людськими очікуваннями: якщо ви розумієте, що не зможете чогось зробити, скажіть про це одразу. Також дуже важливо вчасно казати “ні” самим собі.
  8. Приймайте 60-секундні рішення! Якщо ви хочете протягом дня робити більше, вчіться швидко працювати, і, насамперед, скоротіть час на прийняття рішень. Саме цей процес може стати тим, що забирає найбільше часу протягом дня. Тому позбавтесь такої звички, щоб мати більше вільного часу.

Тож встигати все не так і важко, просто дотримуйтесь цих порад!

Автор: Батура Олександра, 1 курс, ПР-10, КНУКіМ

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.