Дистанційне навчання: недоліки та переваги

З п'ятого жовтня першокурсники Київського університету культури та Київського національного університету культури та мистецтв розпочали дистанційне навчання. Добігає кінця другий тиждень в режимі онлайн. Тож час підбивати підсумки такого формату роботи.

Дистанційне навчання – це час лекцій із чашкою кави, практичних під теплою ковдрою та активних обговорень в режимі онлайн. Це час плідної праці в домашній атмосфері, в зручних піжамах, капцях.

Як і будь-яка справа, дистанційне навчання має свої переваги та недоліки. Одна із переваг такого формату роботи – можливість отримувати знання, знаходячись у будь-якіому місці (ідеально підходить для непосидючих людей). Таку форму навчання легко поєднувати з роботою. Це також економить час, з'являється можливість довше поспати. А ще онлайн-навчання економить гроші на дорогу до університету.

Одним із найбільших недоліків є нестача живого спілкування. У офлайн режимі студент взаємодіє з викладачами та одногрупниками в неформальній обстановці. Таке спілкування може породжувати дивні ідеї та кардинально змінювати долі людей. Також не кожна дисципліна підходить для дистанційного опрацювання. Багато завдань потребують живої практики під чітким наглядом викладача. Під час онлайн-навчання не очікувано може вимкнутися світло або вийти з ладу комп'ютер. А інтернет може обірватися прямо під час важливого онлайн-семінару, і ви нічого з цим не зможете зробити.

Головний нюанс отримання освіти через екрани моніторів – це неминуча боротьба з власною лінню. Відсутність постійного контролю викладача та домашня атмосфера, яка дуже розслабляє та може знизити продуктивність праці. Однак, якщо ви налаштовані на плідну працю, то дистанційне навчання відкриє різноманітні можливості для професійного та особистого вдосконалення.

Студенти ФЗГіЖ сумують за зірковою атмосферою у богемному університеті та чекають на повернення у рідні стіни. Ми сподіваємось, що кількість захворювань буде зменшуватися, і незабаром карантин закінчиться. Попереду на нас чекають багато зіркових майстер класів, яскравих заходів та незабутніх студентських днів. І ми чекаємо на можливість продовжити творити, креативити  та втілювати свої шалені ідеї у життя.

Панченко Марта ПР-20