Починаємо вдосконалювати англійську

Знання іноземної мови відкриває нам безмежну кількість доріг у світі. Тільки уявіть, що ви зможете зрозуміти та поспілкуватися з будь-ким. Але вивчення іншої мови потребує чимало зусиль, бажання й часу. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики підібрали для вас декілька порад, як досягнути омріяного рівня англійської:

1. Слухайте mp3 файли. Не всі знають, що крім музики та пісень з інтернету можна завантажити аудіофайли для практики англійської, такі, як аудіокниги, підкасти, та ін. Це не тільки ефективніше, ніж прослуховування пісень англійською, але ще й безкоштовно.

2. Читайте тексти пісень. Навіть просто слухаючи пісні англійською можна вивчити слова приспіву, але якщо ви дійсно хочете навчитися чому-небудь під час прослуховування пісень, то доведеться витратити якийсь час на те, щоб прочитати текст пісні зі словником. Якщо, після того, як прочитати і зрозуміти текст пісні, знову прослухати пісню, при цьому читаючи її слова, то можна навчитися розуміти, як змінюється вимова звуків у швидкій, природної, розмовної мови.

3. Співайте караоке англійською. Очевидно, що наступним кроком після розуміння слів пісні і їх заучування, є виконання цієї пісні. Хоча вимова деяких слів у піснях може сильно змінюватися для більшої рими, більшість слів вимовляються так само, як і в повсякденній мові, і мають ті ж наголоси.

4. Шукайте інформацію в інтернеті тільки на англійській мові. Пошук інформації в інтернет-пошуковиках англійською мовою не тільки підвищить навичка читання на англійській, але також дасть вам доступ до великої кількості сайтів, на яких можна шукати інформацію.

5. Прочитайте книгу, яку ви вже читали рідною мовою. Для більшості вивчаючих англійську нижче рівня Advanced читання книг в оригіналі може здатися складним, тому для їх читання необхідна мотивація. Можна спробувати читати такі книжки, які ви вже читали рідною мовою, і які вам вже знайомі. Таке читання не тільки полегшує розуміння слів і виразів, використовуваних у книзі, але також підвищує шанси зрозуміти використовувану в книзі структуру мови. Якщо ви раніше не читали книгу, то можна прочитати анотацію та короткий зміст книги, яку можна знайти в інтернеті, і це також полегшить читання в оригіналі.

6. Читайте книги з великою кількістю діалогів. Є кілька причин, за якими перед купівлею книг слід перегорнути і переглянути. Якщо на сторінках менше тексту через лапок для введення діалогів і прямої мови, то на них легше записувати переклади слів, і таку книгу легше читати. Крім того, читати діалог набагато простіше, ніж читати описовий або оповідний текст, і діалог набагато ближче до справжньої, розмовної мови, до якого прагнуть вивчаючі англійську.

7. Слухайте радіо англійською, поки ви займаєтеся справами по будинку. Навіть якщо ви не уважно його слухаєте, таке прослуховування допоможе вам відчути природний ритм англійської мови і інтонації.

8. Дивіться фільми англійською мовою з англійськими субтитрами. Цей спосіб особливо підійде тим, хто не розуміє фільму без субтитрів, у кого не виходить слухати промову, якщо вони читають субтитри рідною їм мовою. Якщо перегляд фільму таким чином здасться вам занадто складним, спробуйте подивитися перші 10 або 15 хвилин фільму (зазвичай найважливіші) з субтитрами рідною мовою, потім продовжуйте дивитися фільм з субтитрами англійською, і тільки в тому випадку, якщо сюжет стане вам зовсім незрозумілий, знову увімкніть субтитри рідною мовою.

9. Оцінюйте свій рівень володіння англійською розумно. Багато вивчаючих англійську занадто сильно працюють над вивченням мови і витрачають на це занадто багато сил, що часто є причиною, що заважає розвитку мови. Перевірте свою англійську, пройшовши тестування в інтернеті, пройшовши міжнародний екзамен з англійської мови (FCE, CAE, IELTS, TOEIC, TOEFL, тощо, або пройшовши тестування в будь-якій мовній школі або на курсах англійської, щоб дізнатися свій рівень володіння мовою, і, таким чином, підібрати найбільш підходящі матеріали для навчання.

10. Ведіть список слів для запам'ятовування. Навіть якщо ви не завжди знаходите час для того, щоб переглянути цей список, і в ньому накопичується все більше слів, саме те, що ви вибираєте, які слова вам варто вивчити, і записуєте їх, може допомогти вам запам'ятати їх.

11. Ведіть щоденник англійською мовою. Це популярний спосіб, за рахунок якого можна практикуватися в англійській кожен день, для тих, хто не часто говорить англійською, і хто не може придумати, про що писати англійською. Те, що ви описуєте справжні випадки, які сталися з вами, означає, що всі слова, які ви будете використовувати, і будете шукати в словнику, будуть вам корисними, і їх буде легше запам'ятати.

12. Вивчіть якомога більше слів однієї категорії, наприклад, слова для позначення тварин. Запам'ятовування однотипних слів може розширити ваш словниковий запас, так і полегшити їх запам'ятовування за рахунок зв'язку, яку можна подумки встановити між цими словами.

13. Ставте цілі. Визначення часу для занять англійською в день, визначення кількості слів для заучування, або визначення результату для досягнення в якомусь тесті, все це є хорошим способом переконати себе займатися англійською більш серйозно, і присвятити цьому додатковий час.