Як запам'ятовувати більше?

Згідно з дослідженням доктора нейропсихології з університету Сассекса Кріса Берда, для того, щоб запам’ятати нову інформацію, людині потрібно зовсім не зазубрювання, а всього лиш відтворити її за 40 секунд.

Було проведено два експерименти:

Спочатку групі добровольців показали 26 відеозаписів. Частина з них повторила побачене на екрані, описуючи події протягом 40 секунд. Це можна було робити вголос або ж подумки. Інша — просто переглянула. Через два тижні учасників експерименту знову зібрали і попросили переказати сюжети відеороликів. Ті, хто після перегляду відтворював і повторював все своїми словами, змогли згадати зміст, і навіть назвали кілька деталей. Інша група, яка не переказувала побачене на екрані, не згадала нічого.

Під час другого експерименту учасники пройшли МРТ-сканування. Протягом процедури їх також попросили згадати відеозаписи, показані два тижні тому. В результаті було виявлено, що під час повторення активізується частина задньої поясної звивини. До речі, саме ця область мозку уражається при розвитку хвороби Альцгеймера. Тому від її пошкодження можуть врятувати ось такі тренування.

Але найголовніше це те, що створення довготривалих детальних спогадів вимагає зовсім мало зусиль.

Якщо у вас перед очима є зображення, текст або відео, вам необхідно ретельно його вивчити, а потім за 40 секунд описати вголос або в думках те, про що ви тільки що дізналися.

Бажано робити це відразу після того, як прочитали або переглянули новий матеріал. Це допоможе швидко і досить чітко відтворити в пам'яті отриману інформацію і через день, і навіть через кілька тижнів.