Яке сьогодні свято?

Цікаво дізнаватися нові факти про події минулого. Ми живемо і навіть не замислюємося, що декілька сотень, а може десятки літ потому саме на цьому місці, де ми стоїмо відбувалася якась подія... Одна була звичайною, а інша відігравала вирішальну роль у формуванні майбутньої історії. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики пропонує вам дізнатися про цікаві події та свята, що відбувалися чи святкуються й досі саме 5 вересня:

Міжнародні

• ООН ООН: Міжнародний день благодійності

Національні

• Індія Індія: День вчителя. (день народження Сарвепаллі Радхакришнана)
  • США США: Національний день піци c сиром.

• 1015 — у боротьбі за київський престол князь Святополк убив брата Гліба.
  • 1698 — щоб прищепити своїм підданим моду, прийняту в інших європейських країнах, Петро I встановив податок на бороди
  • 1800 — Королівство Великої Британії захопило Мальту
  • 1905 — Підписання Портсмутського договору, закінчення російсько-японської війни
  • 1918 — Рін-Тін-Тін, німецька вівчарка — перша кінозірка. В Першу світову війну у Французькій республіці американський солдат підібрав у розбомбленому розпліднику крихітне цуценя й відвіз із собою. Пес виріс незвичайно розумним, знявся майже в трьох десятках фільмів кіностудії «Warner Brothers», вів на радіо власне шоу й заслужив почесну Зірку на голлівудській Алеї слави.
  • 1929 — прем'єр Французької республіки Арістід Бріан запропонував об'єднати європейські держави в одну.
  • 1939 — США проголосили нейтралітет в Другій світовій війні
  • 1957 — вийшов у світ роман Джека Керуака «На дорозі» — одна з найкращих книг про покоління бітників.
  • 1964 — група The Animals посіла перше місце в американському хіт-параді зі своєю версією пісні «The House of the Rising Sun».
  • 1991 — відбувся перший відкритий фестиваль кіно країн СНД і Балтії — «Кіношок»
  • 1998 — пісня «If You Tolerate This» групи Manic Street Preachers очолила чарт. Того ж дня вперше за свою довгу історію група Aerosmith очолила американський хіт-парад з піснею «I Don't Want to Miss a Thing», саундтреком до фільму «Армагеддон».

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.