Яке сьогодні свято?

Цікаво дізнаватися нові факти про події минулого. Ми живемо і навіть не замислюємося, що декілька сотень, а може десятки літ потому саме на цьому місці, де ми стоїмо відбувалася якась подія... Одна була звичайною, а інша відігравала вирішальну роль у формуванні майбутньої історії. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики пропонує вам дізнатися про цікаві події та свята, що відбувалися чи святкуються й досі саме 6 серпня:

Міжнародні

Flag of the United Nations.svg ООН: «Лікарі світу за мир»
Flag of the United Nations.svg ООН: Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї

Національні

Flag of Argentina.svg Аргентина: День дитини

Flag of Barbados.svg Барбадос: День незалежності

Flag of Bolivia.svg Болівія: День незалежності

Flag of Jamaica.svg Ямайка: День незалежності

Flag of Japan.svg Японія: Хіросімська меморіальна церемонія миру

Події

• 988 — умовна дата Водохрещення Русі, прийняття християнства київським князем Володимиром.
  • 1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.
  • 1649 — перемога козаків у Зборівській битві. Зраджений кримськими татарами Богдан Хмельницький винуватить Москву, яка не надала допомогу; українсько-московські стосунки погіршуються.
  • 1806 — Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
  • 1807 — Російська імперія, Королівство Пруссія і Французька імперія підписали Тільзитський мир — були визнані завоювання Наполеона в Центральній Європі.
  • 1807 — у Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам'янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).
  • 1889 — у Лондоні відкритий готель «Савой», перший у світі готель з ванною в кожному номері.
  • 1914 — у Львові створено легіон Українських січових стрільців, який став першим українським національним бойовим підрозділом після битви під Полтавою в червні 1709 р.
  • 1995 — хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.
  • 1997 — літак авіакомпанії Boeing 747 південнокорейських авіаліній зазнав катастрофи над островом Гуам, у Тихому океані, загинуло 226 людей.
  • 2016 — початок «стрілянини на півночі Криму» — в ніч на 7 серпня на окупованій Росією території Криму збройна сутичка між російськими військовиками. Або провокаційна «спецоперація», видана пізніше російською спец-пропагандою як «напад українського диверсійного загону».