Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
068 739 37 70
Ігор Миколайович Парфенюк

Новини

Що найскладніше у професії піарника?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Найскладніше — звести до спільного знаменника різні думки учасників процесу і подати їх зрозумілою мовою для тих цільових аудиторій, для яких ти працюєш. До роботи в інноваціях я працювала в політиці. Щоби пояснити людям не так, як один політик відомий пояснює політичний процес «скотиняками», а більше з повагою, з розумінням того, що буде відбуватися далі — для цього треба бути таким криптографом.

Треба бути дешифратором, як машина «Енігма», яка у нацистів шифрувала накази по фронту. Дуже важливо професійну термінологію в цій комунікації спрощувати для тих цільових аудиторій, для яких ти працюєш — навіть для медіа. 

А ще в PR складно бути комунікатором, дипломатом, психологом, хостес, гейшею, репетитором, охоронцем і нянькою одночасно. І до речі, ця спеціальність насправді для зрілих людей. Ти можеш допомагати відбуватися дійсно класним речам, бути фаховим медіумом. Це не означає, що ти маєш бути як загнаний кінь із постійно насупленим лицем. Навпаки: ефективних піарників ми мало знаємо. Найкрутіші спеціалісти в Україні з піару не надто відомі, вони просто роблять в корпораціях чи політиці круті речі.

Іти в комунікації, не маючи до них схильності, цього вчитися можна. Але це дуже важко — та й навіщо це робити. Дійсно правильна стратегія — це розвивати свої сильні сторони, до речі, про це гарно каже шахматист Каспаров. Він зараз живе в Америці і є консультантом бізнесу та організацій. І він дуже просто говорить, що всі легендарні гравці в шахи просто розвивають свої сильні сторони. Хтось крутіший математик, хтось — крутіший інтуїт. Коли ти розвиваєш свою сильну сторону, а потім підтягуєш слабку, то тоді простіше досягнути результатів.

 

bottom-logo.png

Консультує:
(068) 739 37 70
Парфенюк Ігор Миколайович

© 2020 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search