Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

Новини

Цікаві факти про наш зір

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

За підрахунками деяких науковців, людина з добрим зором отримує через очі біля 80 відсотків інформації про довколишній світ. Внаслідок тісної співпраці очей і мозку ми бачимо в кольорах, сприймаємо переміщення предметів та зображень у безперервному русі, а не окремими кадрами, впізнаємо об’єкти за їхніми формами і бачимо тривимірне зображення. До того ж наші очі легко пристосовуються до світла різної інтенсивності.

Факт № 1 – У людей з блакитними очима один предок

Колір очей, а точніше, колір райдужної оболонки визначається кількістю меланіну. Передбачається, що спочатку всі люди були кароокими. І недавно данські вчені виявили генетичну мутацію, яка з’явилася приблизно 6-10 тисяч років тому, вона і є причиною існування блакитнооких людей. Вчені вважають, що у всіх блакитнооких людей один предок, так як вони мають одну генетичну мутацію.

Колір очей – не просто особливість зовнішнього вигляду людини. Встановлено, що у людей з блакитними і сіро-блакитними очима ризик розвитку меланоми на 57 відсотків вище, ніж у людей з темними очима. Зелені і сірі райдужки підвищують ризик на 51 відсоток.

 

Факт № 2 – Морква і чорниця не впливають на гостроту зору

Немає доказів того, що вітамін А покращує зір, але на здоров’я очей він точно впливає. Він оберігає очі від ксерофтальмии – сухості рогівки і кон’юнктиви, а також покращує нічний зір. Бета-каротин разом з цинком, вітамінами С і Е знижує ризик розвитку вікової макулодистрофії, однією з найпоширеніших причин втрати зору. Однак відомо, що у курців бета-каротин підвищує ризик розвитку раку легенів, і його в цьому комплексі рекомендують замінювати на інші каротиноїди – лютеїн і зеаксантин. У великій кількості ці антиоксиданти містяться в капусті, шпинаті і ріпі. А ось переконливих доказів користі чорниці для зору вчені, на жаль, не знайшли.

Факт № 3– Реакція зіниці допомагає дізнатися, про що думає людина

Параметри реакції зіниці допомагають оцінити стан людини: зіниці повинні бути однаковими, круглими і реагувати на світло. У нормі людська зіниця розширюється не тільки під впливом світла, а й під час оргазму, вирішення різних завдань, а також після прийому деяких препаратів.

Через зміни освітлення розмір зіниці може відрізнятися майже на 8 мм. Емоції і розумовий процес можуть вплинути на його розмір у межах 0,5 мм. Але навіть це дозволяє вченим використовувати таку особливість в різних дослідженнях. Пупілліометрія – метод дослідження, при якому реєструється зміна величини зіниці.

З’ясувалося, наприклад, що розмір зіниці збільшується пропорційно труднощі розв’язуваної задачі і залишається таким до тих пір, поки її виконання не закінчено. Німецькі нейрофізіологи з’ясували, що зіниця сигналізує про прийняте мозком рішення ще до того, як ми його озвучуємо.

Крім того, зіниці реагують на тих, кого людина знаходить сексуально привабливими: американські дослідники висували чоловікам і жінкам зображення інших чоловіків і жінок і встановили, що таким чином можна визначати сексуальну орієнтацію. Зіниця чоловіків-гетеросексуалів реагувала на жіночі зображення і майже не реагувала на чоловічі, а ось зіниці гетеросексуальних жінок однаково часто реагували на обидва типи фотографій.

bottom-logo.png

Консультує:
(068) 739 37 70
(050) 975 78 29
Парфенюк Ігор Миколайович

© 2021 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search