Яке сьогодні свято?

Цікаво дізнаватися нові факти про події минулого. Ми живемо і навіть не замислюємося, що декілька сотень, а може десятки літ потому саме на цьому місці, де ми стоїмо відбувалася якась подія... Одна була звичайною, а інша відігравала вирішальну роль у формуванні майбутньої історії. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики пропонує вам дізнатися про цікаві події та свята, що відбувалися чи святкуються й досі саме 30 липня:

Міжнародні:

• ООН ООН: Міжнародний день дружби
  • ООН ООН: Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Національні:

• Вануату Вануату: Національне свято Республіки Вануату День Незалежності (1980)
  • Марокко Марокко: Національне свято Королівства Марокко. День трону (1999)

Події:

• 1502 — Христофор Колумб вперше зустрів представників народу майя
  • 1793 — у Канаді почалося будівництво Йорка (тепер Торонто)
  • 1840 — Микола І заборонив використання назви «Білорусь», замінивши її на «губернії Північно-Західного краю».
  • 1863 — До Київського цензурного комітету міністр внутрішніх справ Російської імперії Петро Валуєв надіслав таємний циркуляр проти української мови й українських видань, відомий як Валуєвський указ.
  • 1895 — у Львові відкрили музей Наукового Товариства імені Т.Шевченка (1951 року ввійшов до складу львівського державного Музею етнографії та художнього промислу)
  • 1898 — у Москві урочисто відкрита перша міська каналізація
  • 1920 — РНК прийняла постанову «Про ліквідацію мощів у Всеросійському масштабі»
  • 1920 — створено Українську Військову Організацію під проводом Євгена Коновальця.
  • 1974 — Квебек оголосив французьку мову єдиною офіційною.
  • 2016 — американський парашутист Люк Айкінс успішно здійснив перший в історії стрибок з висоти 7600 м без парашута.