Яке сьогодні свято?

Цікаво дізнаватися нові факти про події минулого. Ми живемо і навіть не замислюємося, що декілька сотень, а може десятки літ потому саме на цьому місці, де ми стоїмо відбувалася якась подія... Одна була звичайною, а інша відігравала вирішальну роль у формуванні майбутньої історії. Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики пропонує вам дізнатися про цікаві події та свята, що відбувалися чи святкуються й досі саме 23 липня:

Національні:

• Єгипет Єгипет: Національне свято Арабської Республіки Єгипет. День Революції (1952)

Події:

• 971 — Київська Русь і Візантійська імперія уклали мирний договір.
  • 1711 — підписано Прутський договір, за яким Московське царство повертало Османській імперії Азов і брало зобов'язання зруйнувати фортецю Таганріг.
  • 1864 — заснували Новоросійський університет.
  • 1888 — у Києві відкрили пам'ятник Богдану Хмельницькому.
  • 1900 — відкрили Паризьке метро.
  • 1901 — німецький лікар Роберт Кох висунув теорію, що переносником бубонної чуми є пацюки.
  • 1908 — молодотурецька революція. Відновлення конституції в Османській імперії.
  • 1918 — Омський уряд проголосив незалежність Сибіру, скасування всіх більшовицьких законів, відновлення поміщицької власності на землю.
  • 1936 — створено Інститут історії України АН УСРР.
  • 1951 — у Рокенкорті (Французька республіка) відкрита штаб-квартира НАТО.
  • 1965 — на екрани вийшла комедія Леоніда Гайдая Операція «И» та інші пригоди Шурика.
  • 1980 — запуск космічного корабля Союз-37, у складі екіпажу якого в космос вирушив перший космонавт із Азії, в'єтнамець Фам Туан.
  • 1990 — Леоніда Кравчука обрано головою Верховної Ради УРСР.