Навіщо придумали ЗНО?

ЗНО - не ворог, а навпаки - союзник. Воно може допомогти тобі втілити твої мрії й стати справжнім професіоналом. Факультет зв'язків з громадськістю розкриє вам всі таємниці: навіщо придумали ЗНО та яка його мета?

1993 рік ознаменувався спробою створити тестування у школах, але вона виявилася невдалою.

У 2002 році було проведено 200 пілотних тестувань по Україні, у яких взяли участь студенти перших курсів.

У 2003 році тестування з історії та математики пройшов 3121 випускник 670 загальноосвітніх шкіл України. У 2004 році кількість охочих зросла трохи більше, ніж на тисячу, а в 31 вищому навчальному закладі були прийняті рішення про зарахування результатів ЗНО як вступних випробовувань.

Мета зовнішнього незалежного оцінювання: підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової та повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку.

Забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти у співпраці з місцевими органами управління освітою, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, навчальними закладами. Координація роботи учасників процесу зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється через Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський і Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти, за кожним із яких закріплено по 2-4 області України.

Впровадження зовнішнього незалежного оцінювання принесло гарні результати щодо значного підвищення якості середньої та вищої освіти в Україні, позитивно позначилося на загальному рівні освіченості та стало вагомим фактором у боротьбі з корупцією.

Переваги ЗНО:

• Створення умов рівного доступу до освіти для всіх, незалежно від матеріальних можливостей
  • Об'єктивність (утім, наприклад, при перевірці власних висловлювань у ЗНО з української мови та літератури трапляється людський фактор)
  • Долання корупції на локальному рівні.
  • Наближення до європейських стандартів