Лайфхаки ЗНО Англійська на 200

У 2020 році проходження ЗНО з англійської мови відбудеться 7 липня. Всі учні все одно хвилюються, намагаються вивчити потрібні phrasal verbs, написати шпаргалки або переглянути всі серії серіалу "Friends", щоб зануритися в англомовну атмосферу.

Часто учнів лякає аудіювання. Однак, все не так страшно, якщо знати умови, за якими воно проводиться і бути готовим. Все, що потрібно пам'ятати:

1) на виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин
2) вам буде запропоновано по черзі прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові питання, працюючи в зошиті;
3) кожна аудіозапис відтворюватися двічі;
4) ви можете робити нотатки під час прослуховування.

Якщо ви ще цього не зробили, спробуйте потренуватися в розумінні мови на слух за допомогою демонстраційного варіанта тесту від Українського центру оцінювання якості освіти, який можна знайти тут. Повірте, часу буде цілком достатньо для виконання кожного завдання.

І головне - не хвилюйтеся! Ось деякі рекомендації від  психологів:

• Напередодні тестування не перевантажуй мозок. Погуляй з друзями або родиною, відпочинь, почитай книгу або подивися улюблений фільм. Увечері підготуй одяг і документи, щоб не панікувати вранці в пошуках свідоцтва або паспорта.
  • Сконцентруйся! Забудь про всі інші студентів у класі, перед тобою тільки робочий зошит і твої знання, вперед!
  • Пропускай! Спробуй виконувати завдання в 2-3 підходу. Спочатку зроби ті, в яких повністю впевнений / а, це може бути близько 30% тесту: ви витратите на них до 1 хв часу / 1 питання. Не впевнена? Пропускай. У другому підході сосредоточься на те, що здається важким, але насправді просто вимагає трохи більше часу. Виділи до 5 хв на кожне таке завдання. Нарешті зупинись на найважчих, спірних питаннях.
  • Завжди дочитую інструкції до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви - це надійний шлях до помилок. Переконайся, що розумієш завдання і знаєш, що, наприклад, there are three choices you do not need to use!
  • Використовуйте метод виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді, то можна розпізнати всі неправильні по мірі їх абсурдності.
  • Ніколи не залишай питання без відповідей. Навіть якщо взагалі не знаєш правильного - спробуй вгадати! Раптом в цей день тобі дуже пощастить?
  • Пий воду! Вона допоможе заспокоїтися і поліпшити активність мозку.
  • Вір у себе! Покладайся тільки на свої знання, не намагайся підглянути або списати - це тільки вкраде твій час і може призвести до втрати результатів оцінки.

Факультет зв'язків з громадськістю та журналістики бажає вам keep calm and pass your ZNO!:)