Хочеш працювати в газетній журналістиці?

Найкласичніший вид ЗМІ, газета, напевно, найбільше підходить для початку кар’єри журналіста. У ній можна спробувати себе в максимальній кількості жанрів і тем. Старі газетні кадри мало розуміються на технологіях (але на них ви розумієтеся й так), водночас вони – носії вже вмерлої школи журналістики часів, коли копіпейсту не існувало, а за неперевірені факти чи помилку у прізвищі могли звільнити.

Найкраще починати звідти, де факти потрібно збирати самому, а не обробляти їх, переповідаючи стрічку інформагенцій. Лише так можна вивчитися справжньої журналістики. Можна, втім, від початку займатися винятково специфічними сегментами – кримінальною хронікою чи комунальними новинами, наприклад – якщо ви чітко розумієте, що любите саме цю тему і хочете спеціалізуватися в ній.

Специфіка газетної журналістики – ще й у прямій залежності зарплати від кількості написаних матеріалів. Загальна тенденція платити фіксовану ставку і вимагати за неї з часом усе більшої праці в низці газет не проявилася, там є маленька стабільна платня, а решта залежить від вашої працездатності і вміння знайти цікаві теми.

Що потрібно

1. Спроможність пристосовуватися до стилістики кожної конкретної газети.

2. Готовність багато писати на різні теми.

3. Здатність нетривіально дивитися на тривіальні речі і виражати це в оригінальних заголовках.

Плюси

+ ринок газет ще досить великий, попит на ваші послуги буде,

+ можливість пробувати свої сили у різних жанрах і темах у рамках одного видання.

Мінуси

- дещо заштампований стиль у багатьох випадках, надлишок кліше у мові та форматах,

- велика ймовірність перспективи писати джинсу.

Що подивитися

«Іграшка».