Хочеш працювати в Тележурналістиці?

Молодим журналістам шлях на телебачення в Україні відкритий, певно, як ніде. Поступове пострадянське нівелювання на телебаченні принципу «довіряю людині з досвідом», відсутність культури вирощування зірок на вітчизняних каналах і правило «та я за ці гроші, що плачу тобі, трьох студентів візьму» робить цей сегмент ринку праці відкритим для конкуренції.

Найпрестижнішим жанром залишаються новини, водночас за мінімальних знань про індустрію та за відповідного рівня інтелекту можна робити авторські програми про зірок, спорт, музику та інші легкі теми, сировину для яких постачають регулярні ньюзмейкери, а відео не треба знімати власними силами. Робота на програмі одним із журналістів дає безцінний досвід перших інтерв’ю і не дає попсувати всю програму загалом, якщо перший вареник у вас вийшов грудкою, тому це один із найкращих початків кар’єри. Інший – кількамісячне стажування на новинах, після проходження практики, з частковою оплатою. Далі можна буде зростати кар’єрно від кореспондента до спецкора (+ 20–50% грошей), ведучого, а згодом і випускового редактора, голови підрозділу, голови служби новин – але це вже значно пізніше і вимагатиме досвіду, менеджерського хисту і відповідальності.

Що потрібно

1. Тверезе сприйняття своєї зовнішності, голосу і дикції та готовність працювати над їх удосконаленням.

2. Здатність мислити логічно і викладати результати мислення коротко.

3. Здатність робити все швидко. Дуже швидко.

Плюси

+ це цікаво,

+ це престижно,

+ це більш-менш нормальні гроші.

Мінуси

- ненормований робочий день,

- стрес від відповідальності.

Що подивитися

«Телемережа», «Хвіст крутить собакою».