Цікаві факти про вашу пам'ять

Пам’ять – одна з найпотрібніших, найскладніших і найзагадковіших особливостей нашого організму. З кожним роком наука прогресує, і люди дізнаються все більше цікавих фактів про пам’ять.

• Наш мозок може зберігати неймовірні обсяги інформації. Вчені регулярно намагаються виміряти максимальний обсяг людської пам’яті, й за останніми даними це 2,5 петабайтів (1015) даних. Просто уявіть, що у вас у голові 4000 айфонів на 256 ГБ. Ціну можна не уявляти.
  • Ми починаємо забувати ще у дитинстві. Дитячі спогади згасають не в дорослому віці. Так діти у 5-7 років пам’ятають 60% того, що відбувалося раніше, а 8-9-річки мають лише 40% тих самих спогадів.
  • Двері допомагають забувати. Як казав Бродський: «Не виходь із кімнати, не роби помилку.» Прохід крізь двері наш мозок сприймає як закінчення якоїсь події. Імовірність щось забути, якщо ви вийшли з кімнати, зростає утричі. А найцікавіше те, що достатньо навіть уявити двері, і ви згадаєте менше, ніж могли б до цього.
  • Ми погано запам’ятовуємо звуки. 65% усіх людей для ефективного навчання потребують бачити інформацію. Щодо сприйняття на слух, то у пам’яті лишається лише 1/5 почутого..

• Щоб пригадати, закрийте очі. Так можна пригадати на 23% більше інформації. Трюк досить простий – ви блокуєте все, що вас візуально відволікає.
  • Шульги мають ліпшу пам’ять. Усього 10% населення планети ліворукі, і вони мають суперсилу краще запам’ятовувати інформацію. Справа у тому, що у них більш розвинене мозолисте тіло, що сполучає півкулі мозку.
  • Хороше пам’ятається довше. І не вірте, якщо вас називають злопам’ятним. Адже з часом люди забувають 60% поганих подій і вражень і лише 42% − хороших.
  • Задрімайте, щоб краще запам’ятати вивчене. 40-хвилинний сон після навчання на 25% покращує результати запам’ятовування.
  • Заняття спортом покращують пам’ять. Ви качаєте не лише м’язи, а й мозок, адже фізична діяльність поліпшує роботу гіпокампа, що відповідає за зберігання інформації у мозку.

• Не горбтеся – це погано для пам’яті. Спинку рівніше – і все пригадаєте. Вчені з’ясували, що простіше пригадати потрібну інформацію, коли стоїш або сидиш рівно. Так мозок отримує на 40% більше кровопостачання і, відповідно, кисню.
  • Пейзажі корисні для пам’яті. Час на природі діє подібно до медитації та занять спортом. Цікаво, що навіть фотографії природи викликають покращення здатності запам’ятовувати.
  • Незвичні шрифти допомагають краще засвоювати інформацію. Варто було змінити шрифти в підручниках на не бачені раніше, і студенти краще здали іспити. Адже незвичне важче забути.
  • Сказане уголос краще запам’ятовується. Хочете про це поговорити?  Наша довгострокова пам’ять любить, коли їй читають уголос. Скористайтеся цим, коли необхідно запам’ятати важливу інформацію.