Книжки для саморозвитку

Існує безліч книг і підручників зі самовдосконалення, але часто дуже складно зрозуміти, що варто прочитати саме Вам.

Є книги за категоріями: бізнес, швидке читання і пам’ять, комунікації, ораторське мистецтво, творчість і евристика, лідерство тощо. Це далеко не всі книги і не всі тематики, пов’язані з самовдосконаленням і особистісним зростанням, але відібрана нами п’ятірка є найбільш популярна і корисна серед читачів усього світу.

1. Кейт Ферацці «Ніколи не їжте наодинці»

Користуватися особистим знайомством при просуванні не так давно вважалося майже аморальним, нас вчили, що важливіше те, що ти робиш, а не з ким ти знайомий. Однак про те, що одне іншому не заважає, а швидше допомагає, згадувалося нечасто. Можна бути професіоналом, але так і залишитися непоміченим; красунею і розумницею, про позитивні якості якої знає обмежена кількість чоловіків; хорошою людиною, якій важко спілкуватися і боротися зі своєю самотністю. Зв’язки і знайомства дійсно вирішують дуже багато чого. Як правильно заводити і підтримувати їх, використовуючи нехитрі навички спілкування, докладно розповідає успішний бізнесмен Кейт Ферацці

1. Кен Робінсон «Покликання»

Покликання, вважають психологи, це зустріч здібностей і пристрасті. Тобто коли «справа, яка дуже подобається» і «справа, яка відмінно виходить», збігаються. Пам’ятаєте фразу Конфуція «Вибери собі справу до душі, і тобі ні дня не доведеться працювати»? Як це зробити, у своїй книзі розповідає Кен Робінсон, провідний експерт в області творчого мислення, освіти та інновацій.

1. Тіна Силіг «Зроби себе сам»
    У своїй книзі Тіна Силіг, професор Стенфордського університету, активно ділиться з читачами секретами підприємництва та новими шляхами до успіху. Але її основна думка зовсім не в тому, що кожному необхідно прагнути у великий бізнес. Зробити себе самому, на думку Тіни, значить пробувати нове, розширювати межі мислення і не думати про себе як про людину, яка не може змінюватися. Автор пропонує нам використовувати будь-який шанс проявити себе і уникати рамок, які нам так охоче ставлять суспільство, керівники або члени сім’ї. Тіна згадує студентську звичку ставити запитання «Чи будуть це питати на іспиті?». І радить ніколи не упускати можливості «бути приголомшливим», тобто дозволити собі проявляти здібності в повну силу.
  2. Джеймс Шуровьескі «Мудрість натовпу»
    Ми звикли вживати слово «натовп» в негативному сенсі. У автора книги Джеймса Шуровьескі інша думка. Провівши історичні, економічні та психологічні дослідження, американський журналіст прийшов до висновку: коли ми разом, ми приймаємо більш грамотні рішення. Скажімо, якщо ви рухаєтеся в потоці людей, що залишають стадіон після футбольного матчу, то навряд чи заблукаєте: натовп абсолютно точно виведе вас по правильному шляху. У цій книзі з саморозвитку розібрані й інші приклади, які дозволять по-новому поглянути на соціум і навчать отримувати вигоду з багатьох ситуацій.
  3. Нейл Фьоре «Легкий спосіб почати нове життя»
    Ми часто обіцяємо собі привести щось нове у своє життя — записатися в спортклуб або кинути курити, — але рідко хто дійсно доводить почате до кінця. Прийти до фінішу, вважає американський психолог Нейл Фьоре, нам заважають не тільки звички, а й особливості роботи нашого мозку. Ми любимо відкладати справи, боїмося невідомості — загалом, самі ускладнюємо своє життя. Як позбутися цього «багажу», і вчить книга Фьоре.