Київ, Є. Коновальця, 36, корпус №1, каб. 905
068 739 37 70
Ігор Миколайович Парфенюк

Новини

Як наша з вами підсвідомість вказує на проблеми

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Ви коли-небудь замислювалися над тим, що ті якості й поведінкові звички, які дратують нас в інших, здатні багато чого про нас розповісти?

У психології це прийнято називати проекцією – механізм психологічного захисту, в результаті якого внутрішнє помилково сприймається як прийдешнє з ззовні. Звучить трохи складно, вірно? Зараз розберемося.

Справа в тому, що з дитинства в нас формуються як позитивні, так і негативні якості, які не завжди очевидні й помітні навіть нам самим. І є негатив, який ми зазвичай витісняємо в потік несвідомого з однієї конкретної метою: сподобатися іншим і здатися краще, ніж ми є насправді.

Саме так ми намагаємося приховати ганебні якості: заздрість, образливість, жадібність, мстивість і інші. І ось, коли ви зустрічаєте людей, у яких ці якості на поверхні – ваша підсвідомість починає заперечувати їх в вас самих, тому по відношенню до людини ви тут же відчуваєте неприємні емоції.

Свого роду самообман. Ми не хочемо бачити те, що ретельно намагаємося приховати в собі. Однак цей психічний аспект можна використовувати на благо в своєму розвитку.

Наступний раз, помічаючи, що якась людина вам неприємна, спробуйте проаналізувати себе. Зрозумійте, чому вона викликає такі почуття і з'ясуйте, в чому ви схожі. Зневажаєте жодної людини? Значить, що в глибині душі ви ретельно намагаєтеся приховати жадібність. З усіма іншими аналогічно. Зневажаєте того, хто постійно ниє? Значить, що і вам це властиво.

Використовуйте ці сигнали як стимул до роботи над собою, а не як привід самобичування. Не приховуйте те, що вам неприємно в собі бачити. Усувайте це і будьте щасливі.

bottom-logo.png

Консультує:
(068) 739 37 70
Парфенюк Ігор Миколайович

© 2020 Факультет зв’язків з громадськістю і журналістики.

Search