Складові успішного інтерв'ю

Факультет зв'язків з громадськістю і журналістики поспішає до вас з новою порцією цікавої інформації про інтерв’ю. Отож ловіть!

Вчасно зустріньтеся, привітайтеся, представтеся, проговоріть очікування. За потреби, нагадайте про попередньо досягнуту домовленість щодо проведення інтерв’ю, поясніть, де і яким чином буде використана інформація, яку ви зараз збиратимете, спілкуючись з інтерв’юйованим.

Зацікавте співрозмовника! Найпростіше – зацікавити своєю зацікавленістю(ви уважно дивитесь йому в очі, ваше обличчя демонструє різні емоції у відповідь на почуте, ви перепитуєте незрозуміле, жваво реагуєте на почуте). При цьому важливо не переграти, бо зацікавленість має виглядати природною. Найкраще, коли вона такою не виглядає, а просто є.

Записуйте. Якщо є можливість фіксувати слова співрозмовника не лише на диктофон чи відеокамеру, а й у звичайний записник – використайте її. По-перше, техніка може підвести. На відміну від ручки чи олівця, який або пише, або не пише, збій у роботі записувальних пристроїв ви можете побачити не відразу, а лише після інтерв’ю.

Уважно слухайте відповідь– це допоможе вам вловити:

• можливі суперечності в словах співрозмовника;
  • тему для наступного питання, для розвитку розмови, можливо, переведення її в інше русло.

Не отримавши відповіді з першого разу, спробуйте повернутись до теми через певний час, переформулювавши питання.

Не поспішайте ставити наступне запитання. Інколи важливо витримати невеличку паузу після відповіді співрозмовника, особливо якщо вона, на ваш погляд, була неповною, надто короткою.

Просіть уточнити або повторити не зрозумілу вам інформацію. Не бійтеся здатися смішним чи необізнаним. Журналіст не зобов’язаний бути фахівцем у всіх галузях, яких стосуватимуться його інтерв’ю, володіти спеціальною термінологією, з першого разу безпомилково фіксувати власні назви й складні скорочення.

Подякуйте за розмову, візьміть у співрозмовника контакти, а краще – обміняйтесь ними, домовтесь, якщо є потреба, про формат узгодження інтерв’ю, пообіцяйте повідомити про час та місце його виходу. Висловте сподівання на подальшу співпрацю з інтерв’юйованим.

Зберігай та вдосконалюйся!